Неділя, 21 Квітня, 2024

Наступне можливе технодиво у смартфонах: камери, які деформуються

Останніми роками індустрія смартфонів розвивається дуже передбачувано, збільшуючи цифри характеристик. На якість фінального продукту специфікації на папері впливають мало, і це особливо помітно в камерах. Смартфони Google з однією камерою роблять фотографії краще, ніж девайси, у яких дві, три або навіть п’ять камер на задній панелі. Усе тому, що сучасні фотомодулі обмежені об’єктивом, і виробники хочуть подолати цей бар’єр. Наступним можливим технодивом у смартфонах стануть камери, які деформуються.

Фотомодулі нинішніх телефонів мають фіксовані об’єктиви, що жорстко задає робочі параметри камери. Як відповідь вендори почали оснащувати мобільники кількома сенсорами з різними об’єктивами, наприклад, ширококутним для загальних фото, телеоб’єктивом для фотографії віддалених об’єктів, сенсором для визначення глибини сцени і створення ефекту «боке» тощо. Але виявилося, що два-три-п’ять об’єктивів не рятують, оскільки між ними надто велика відстань, і часто потрібно знімати в умовах, коли можливості одного об’єктива вже закінчилися, а іншого – ще не почалися. Приклад: увечері віддалений об’єкт смартфони знімають на ширококутний об’єктив з цифровим зумом, оскільки телеоб’єктив не в змозі захопити достатньо світла. Використання цифрового зуму псує якість зображення, оскільки є програмним розтягуванням.

Виходом можуть стати об’єктиви з рідкими лінзами. Над такою технологією Samsung разом з компанією Varioptic працює з 2015 року. При цьому інженери Varioptic почали свою роботу ще у 2002 році.

Використання краплі прозорої рідини як лінзи об’єктива є ефективним способом змінювати його властивості. На YouTube є багато роликів, в яких смартфон перетворюють на мікроскоп, нанісши краплю води на скло камери.

Ідея Samsung та Varioptic у тому, щоб використати рідину, якою можна керувати електричним струмом. Так можна отримати гнучку лінзу з можливістю оптичного зуму, мінімумом рухомих елементів, компактним розміром та високою надійністю. Головною перевагою рідкої лінзи є надзвичайно велика швидкість її деформації. Вона може фокусуватися від макрозйомки до безкінечності за кілька мілісекунд. Це відкриває нові можливості у фотографії та додатках, яким потрібно аналізувати об’єкти, котрі знаходяться на різній відстані від фотокамери.

Очікувалося, що комерційні камери з гнучкою лінзою стануть доступними в останньому кварталі 2005 року. У 2017 році Varioptic стала частиною Corning, яка відома своїм склом Gorilla Glass. Остання також купила компанію Invenios, яка теж займається рідкими лінзами. У Samsung при цьому укладено стратегічне партнерство з Corning.

Свіжі витоки інсайдерів натякають, що в наступному Galaxy S11 інженери Samsung готують щось революційне у сфері камер. Відомий інсайдер Ice Universe рекомендує пропустити нещодавно презентований флагман Galaxy Note10. Він каже, що «в камері Samsung Galaxy S11 буде реалізовано те, чого ніхто ніколи раніше не бачив». Точних подробиць, чого чекати, поки немає, але, зважаючи на знання Samsung у галузі рідких лінз, деякі експерти вважають, що виробник може реалізувати саме цю технологію.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися