Чому новий Samsung Galaxy Note 10 може означати початок кінця віртуальної реальності на базі телефонів

В Україні користувачі могли познайомитися з Gear VR ще з 2015 року, коли стартував продаж цих окулярів віртуальної для смартфонів Galaxy S6/S6 edge.

Samsung днями презентувала свіжі моделі своєї флагманської лінійки Galaxy Note, які принесли багато нових цікавих можливостей. Але вони також і забрали у користувачів певні функції. Деякі експерти вважають, що ці апарати є передвісником змін у технології віртуальної реальності.

За даними аналітика Еншела Сага, новий Galaxy Note 10 несумісний із фірмовою гарнітурою Samsung Gear VR. Це окуляри віртуальної реальності, в яких основою виступає телефон. Він розміщується в спеціальному слоті перед лінзами, і на нього виводиться зображення. В Україні користувачі могли познайомитися з Gear VR ще з 2015 року, коли стартував продаж цих окулярів віртуальної для смартфонів Galaxy S6/S6 edge.

Поштовх до чуток про відмову від Gear VR дала презентація Samsung Galaxy Note 10, на якій не згадали цей девайс. Ці окуляри також не оновлювали з 2017 року, хоча у свіжих флагманах Galaxy S10 є їхня підтримка. Gear VR також можна знайти на офіційному сайті Samsung, але схоже, що їх вже не можна купити. Хоча у сторонніх магазинах, наприклад, Amazon, вони продаються за $99,99.

Еншел Саг говорить, що його інформація про відсутність підтримки у Note10 окулярів GearVR є офіційною, і її надали безпосередньо у Samsung. Поки незрозуміло, чи випустить компанія адаптер для роботи своїх флагманів з цими окулярами. Адаптер, наприклад, потрібен був і для Galaxy S10, що вийшов у лютому 2019 року, і для минулорічного Galaxy Note 9.

Однак експерт вважає, що відсутність підтримки у Galaxy Note 10 окулярів Gear VR може означати кінець віртуальної реальності на базі телефонів. Індустрія зміщується у бік спеціалізованих шоломів, що підтверджується також відмовою Google у своєму Pixel 3a від підтримки платформи віртуальної реальності Android Daydream.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я