Неділя, 10 Грудня, 2023

Samsung розповіла, на скільки збільшили батарею, відмовившись від порту 3,5 мм

Хоча фанати технологій кажуть, що роз’єм аудіо 3,5 мм сьогодні не потрібен, практика доводить протилежне. Відсутність штекера для навушників звужує функціональність смартфона, зменшує його зручність, ускладнює прослуховування музики при розрядженому акумуляторі, змушує постійно стежити за зарядом навушників та приносить багато інших незручностей. Виробники ж переконують, що відмова від 3,5 мм відкриває їм ледве не безмежні технологічні можливості. Одне з найпопулярніших виправдань – можливість збільшити батарею. Samsung розповіла, на скільки вдалося наростити ємність акумулятора, забравши в лінійки Galaxy Note звання «універсальні гаджети для всього».

Samsung однією з останніх компаній відмовилася від роз’єму 3,5 мм. Довгий час компанія видавала його наявність як перевагу серед інших смартфонів, часто кепкуючи в рекламі над девайсами від Apple (компанія намагалася позбутися роз’єму 3,5 мм з 2007 року, і у 2016 році це їй вдалося).

У лінійці Samsung Galaxy Note 10 аудіороз’єм прибрали, змушуючи користувачів або користуватися перехідником з USB-C, або використовувати навушники з власними акумуляторами та без дротів. При цьому лінійка Note завжди мала статус універсальної, яка не змушує власника вибирати між технологіями та обмежувати себе, пропонуючи всі доступні можливості в одному корпусі.

Як розповіли представники Samsung виданню The Verge, відмова від роз’єму 3,5 мм дозволила наростити батарею на 100 мА·год. Це лише 2-3% ємності акумулятора новинок. Молодший Galaxy Note 10 має батарею на 3500 мА·год, а старша версія Galaxy Note 10+ оснащена елементом на 4300 мА·год.

Довгий час виробники говорили, що аудіороз’єм заважає їм робити апарати тоншими (досі рекордно тонкий Vivo X5Max товщиною 4,75 мм мав 3,5 мм), захищати гаджети від води (апарати Samsung із 3,5 мм мали захист IP68), поліпшувати якість звуку (дослідження показують, що по дроту звук якісніше). Також роз’єм USB-C незручний, адже їх існує кілька видів, і вони несумісні один з одним. Деякі з таких адаптерів є суто аналоговими – це 3,5 мм, але зі штекером USB-C.

Аналітики ще у 2017 році казали, що справжня причина відмови від 3,5 мм – гроші. У 2019 році один із вендорів у цьому зізнався. Директор OnePlus Піт Лау сказав, що видалення аудіороз’єму 3,5 сприяє продажам бездротових навушників. Багато виробників смартфонів, презентуючи нові моделі без роз’єму 3,5 мм, також випускають Bluetooth-навушники. Це ще одне суттєве джерело доходу для них.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися