Вівторок, 16 Квітня, 2024

Євросоюз оголосив дедлайн переходу на USB-C: iPhone 17 буде зобов’язаний мати цей порт

Ходять чутки, що Apple запровадить USB-C в iPhone 15. Але цього може і айфони ще кілька років працюватимуть за допомогою Lightning, Днями ЄС встановив дедлай: усі виробники смартфонів, включаючи Apple, повинні перейти на єдиний порт до 28 грудня 2024 року.

4 жовтня 2022 року ЄС прийняв закон про гармонізацію USB-C. Він вимагає від таких пристроїв, як телефони, планшети та аксесуари використовувати USB-C як універсальний стандарт.

Нині подано документ, який уточнює терміни прийняття цього закону в країнах ЄС. Кінцевий термін впровадження змін до місцевих законів для приведення їх у відповідність – 28 грудня 2023 року, але країни-члени не повинні застосовувати закони до 28 грудня 2024 року.

Закон поширюється лише на продукти, випущені після дати набрання чинності, тому Apple може продовжувати випускати продукти з портами Lightning до 28 грудня 2024 року. Оскільки Apple зазвичай випускає iPhone у вересні, це означає, що компанія може представити iPhone 15 і iPhone 16 з Lightning.

Цей закон також стосується таких аксесуарів, як миші, навушники тощо. Отже, Apple має багато продуктів, які, ймовірно, перейдуть на USB-C у найближчі роки.

Apple, схоже, уже почала замінювати роз’єми в деяких своїх продуктах. Пульт Siri Remote в Apple TV 4K 2022 року є одним з перших аксесуарів, які перейшли з Lightning на USB-C.

Apple уже перевела всю свою лінійку iPad на USB-C, а лінійка MacBook перейшла на стандартний роз’єм з 2015 року. Цікаво, що AirPods 3 і AirPods Pro 2, випущені минулого року, все ще використовують Lightning, але ці девайси, можливо, перестануть продаватися задовго до того, як Apple збиралася перейти на USB-C.

Припущення та чутки свідчать про те, що Apple переведе iPhone 15, який з’явиться у 2023 році, на USB-C. Хоча це ще не є обов’язковою умовою, Apple, можливо, захоче уникнути будь-яких проблем із майбутніми законами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися