Вівторок, 16 Липня, 2024

Чому Samsung можна вважати рятівником Android від тиску iPhone

Часто за цифрами аналітиків не видно реальної історії. Саме так відбувається з даними щодо смартфонів: аналітики звітують про монополію Android. Адже ця ОС, згідно з Kantar Worldpanel, займає в Європі близько 70% ринку, і найближчий суперник iOS знаходиться далеко позаду з 18,2%. Але попри такий розрив Android не можна вважати переможцем.

Є й інші показники, які потрібно брати до уваги, як і частку ринку. Серед таких – прибутковість. Із цієї позиції ситуація для Android уже далеко не радісна. До 90% прибутку від смартфонів забирає собі Apple. Прибуток від продажів додатків також є значно більшим на iOS.

При цьому своєю популярністю Android фактично завдячує лише одній компанії. Це Samsung, без якої в Android залишилася б невелика група відносно малих виробників, які б цілилися на бюджетний сегмент та зрідка випускали топові девайси.

Apple у преміум-сегменті займає суттєве місце, і Samsung став для неї хорошим конкурентом. Час від часу різні виробники намагалися зробити найкращий Android-смартфон. Деяким, наприклад, Sony, вдалося зробити цікаві з точки зору технологій девайси в лінійці Xperia. Але вона не отримала шаленої популярності серед покупців. Та ж історія сталася з Motorola, яка випускала помітні апарати, але не виробила успішної стратегії їхнього просування. Пристрої Google Nexus вважаються технологічними лідерами, оскільки отримують передове «залізо» та програмне забезпечення. Але їхні продажі навіть близько неможливо порівняти з успіхом лінійки Samsung Galaxy.

Стратегія Samsung вже багато років дозволяє їй конкурувати з Apple. Саме тому продажі гаджетів південнокорейської компанії порівнянні з продажами iPhone. Багато ЗМІ вже давно пишуть про протистояння «Galaxy проти iPhone».

Без домінуючого положення Samsung платформі Android довелося б непросто, особливо враховуючи прибутки Apple.

За матеріалами: Forbes

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися