Чому смарт-годинники Apple і Samsung не мають термометра і отримають його не скоро

Складнощі із вбудовуванням термометра в смарт-годинник пояснюються тим, що температура шкіри змінюється в залежності від зовнішніх умов

Apple і Samsung працюють над функцією вимірювання температури тіла. Здавалося б, термометр не є чимось складним і його мали б давно реалізувати в таких гаджетах, як смарт-годинники. Однак через апаратні обмеження існуючі технології термометрів будуть неточними, а створити точний термометр у смарт-годиннику виявилося складно.

Очікувалося, що Apple Watch Series 8 отримає проривні апаратні оновлення, такі як моніторинг артеріального тиску та рівня глюкози в крові, а також термометр. Однак лише функція вимірювання температури може стати реальністю, каже аналітик Мін-Чі Куо.

Watch Series 8 може включати датчик температури тіла. Це станеться, якщо Apple вдасться оптимізувати програмний алгоритм, що компенсує недоліки апаратної частини термометра. Тому навіть якщо термометр стане доступний у Watch, його не можна буде використовувати для медичних цілей, наприклаж виявлення лихоманки на початковому етапі. Такий термометр може допомогти, наприклад, при плануванні фертильності.

Складнощі із вбудовуванням термометра в смарт-годинник пояснюються тим, що температура шкіри змінюється в залежності від зовнішніх умов. Оскільки смарт-годинник може не може вимірювати температуру всередині тіла через свої апаратні обмеження, годинник відображатиме неточні дані, спираючись лише на температуру поверхневого шару шкіри, з яким він контактує.

Для компенсації неточності температури тіла використовуватиметься програмний алгоритм. Залишається питанням, наскільки ефективно він зможе коригувати отримані в процесі вимірювання дані.

Samsung також стикається з тією ж проблемою. Очікується, що Galaxy Watch 5 може запропонувати вбудований термометр, але Куо каже, що південнокорейський гігант ще не розробив свій алгоритм. Аналітик припускає, що наступний годинник південнокорейського гіганта, який очікується в другій половині року, не матиме термометра.