Планують викопати найглибшу яму в світі, щоб вивільнити безмежну енергію

геотермальна енергія могла б відігравати набагато більшу роль у задоволенні світових енергетичних потреб, якби люди мали доступ до гарячої породи у всьому світі. Проте це означає необхідність копати кілька десятків кілометрів під поверхню планети.

Геотермальний стартап Quaise Energy зібрав 63 мільйони доларів для використання глибокої підземної енергії Землі. Компанія, яка планує пробурити Землю глибше, ніж будь-коли раніше, може сягнути рекордних глибин у 20 км.

Зовсім нещодавно Quaise Energy, стартап, який прагне революціонізувати ринок геотермальної енергії, отримав 40 мільйонів доларів на фінансування серії A в лютому, повідомляє Axios. Ідея стартапу – за допомогою надглибоких свердловин отримати доступ до необмеженої кількості відновлюваної енергії від тепла глибоко всередині Землі.

«Цей раунд фінансування наближає нас до забезпечення чистої, відновлюваної енергії базового навантаження, — сказав Карлос Арак, генеральний директор і співзасновник Quaise Energy виданню BusinessWire. –  Наша технологія дозволяє нам отримувати енергію в будь-якій точці світу в масштабах, набагато більших, ніж вітрова та сонячна, що дає змогу майбутнім поколінням процвітати у світі, який живиться з великою кількістю чистої енергії».

Геотермальна енергія – екологічно чиста, але географічно обмежена

Геотермальна енергія має дуже скромне поширення у порівнянні з іншими відновлюваними джерелами енергії, такими як сонячна енергія, вітер та гідроенергія. Але Куейз вважає, що вона є ядром енергонезалежного світу.

Цей вид енергії є одним з найстаріших джерел енергії, якими користуються люди завдяки його доступності буквально під ногами у відповідних регіонах. Але саме через георгафічні обмеження на неї припадає лише близько 0,4 відсотка чистого виробництва енергії в Сполучених Штатах, які є найбільшим у світі виробником геотермальної енергії.

Сучасні геотермальні електростанції зазвичай будуються в районах, де гаряча порода розташована близько до поверхні Землі, наприклад, тектонічно активні лінії розломів. Це полегшує використання природного тепла нашої планети, використовуючи його для перетворення води на пару, яка обертає турбогенератори.

Але геотермальна енергія могла б відігравати набагато більшу роль у задоволенні світових енергетичних потреб, якби люди мали доступ до гарячої породи у всьому світі. Проте це означає необхідність копати кілька десятків кілометрів під поверхню планети.

На десятки кілометрів вглиб Землі

Quaise є дочірнім продуктом науковців Массачусетського технологічного інституту (MIT). Компанія має намір впровадити технологію надглибоких свердловин, використовуючи вакуумні трубки, відомі як гіротрони. Гіротрони випускають світлові промені міліметрових хвиль, що живляться електронами в сильному магнітному полі.

Використовуючи ці пристрої, компанія планує бурити Землю майже вдвічі далі, ніж найглибші коли-небудь зроблені свердловини, такі як російська Кольська надглибока свердловина або катарська нафтова свердловина Аль-Шахін, обидві з яких простягаються приблизно на 12 кілометрів.

Гіротрони досить потужні, щоб нагрівати плазму в експериментах з ядерного синтезу. Це робить їх ідеальним інструментом для використання на безпрецедентних глибинах близько 20 кілометрів миль, де підземні породи перебувають при температурах близько 500°C.

Вода, закачана в це пекуче середовище, миттєво випарувалася б і цією парою можна було б через турбіни обертати електрогенератори.

До 2028 року компанія прагне перевести вугільні електростанції на використання тепла геотермальної енергії. Буріння надглибоких свердловин займе кілька місяців. Але після завершення налаштування вони забезпечуватимуть необмежену енергію протягом століття, за словами Арака.

Геотермальна енергія є невикористаним джерелом екологічної енергії і вона може стати частиною багатостороннього підходу до припинення залежності нашої цивілізації від викопного палива. Вона також може виявитися більш реальною, ніж ядерний синтез, який в теорії вважається безлімітним джерелом чистої енергії.

За матеріалами: Vice

1 коментар

  1. Чесно кажучи, сам давно замислювався про подібне: якщо в надрах Землі так гаряче – то в чім проблема черпати тепло звідти, замість палити нафту, запаскуджувати атмосферу і платити Росії?!)
    Але все ж – історія вже знає прецедент такої спроби: історія з Кольською свердловиною – дільце доволі темне, як відомо…
    То невже історія нікого нічому не навчила?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я