Субота, 20 Квітня, 2024

Будь-який Android може отримати eSIM: представили віртуальну SIM-картку в форматі фізичної SIM-картки

Власник будь-якого смартфона Android може спробувати технологію eSIM, навіть якщо телефон її не підтримує. Це апаратна технологія для віртуалізації SIM-картки. Британська компанія вбудувала віртуальну SIM-картку в фізичну SIM-картку.

Стартап eSIM.me створив фізичну eSIM-карту. Вона має все необхідне апаратне обладнання та програмне забезпечення для запуску власної eSIM. За допомогою додатка-компаньона користувач отримує таку ж функціональність, що і власники смартфонів з вбудованим чипом eSIM.

Система Android  може спілкуватися з цією фізичною eSIM так, ніби це звичайна eSIM в чипі на материнській платі мобільника. Однак інтеграція все-таки менша: телефон, наприклад, не може безпосередньо взаємодіяти з програмою SIM Manager від Google, як це робить звичайна eSIM. Це означає, що звичайні параметри керування eSIM не відображатимуться в меню «Налаштування». Профілі мобільних операторів налаштовуються в додатку eSIM.me і система сприймає кожен як окрему апаратну SIM-карту.

Найдешевша версія eSIM.me починається від 25 доларів за картку, яка підтримує два профілі, заблоковані на одному пристрої. Перенесення цієї ліцензії на новий телефон коштує 10 доларів США, і це стосується всіх карток, які продаються з обмеженнями на кількість пристроїв. Вартість версії без обмежень кількості смартфонів та підтримкою 15 профілів складає 70 доларів.

Скористатися перевагами картки eSIM.me в iPhone не вдасться – функціональність перемикання eSIM не працює на пристроях з іншими ОС, окрім Android. Хоча будь-який пристрій може використовувати поточний активний профіль eSIM на картці. Тобто нею можна користуватися як звичайною фізичною SIM-карткою в телефоні.

eSIM.me стверджує, що його картка має працювати з будь-яким пристроєм Android, але необхідні API в більшості випадків вимагають принаймні Android 9 Pie. Утім, деякі виробники впровадили необхідні стандарти ще в Android 7 Nougat.

Технологія eSIM покликана прибрати фізичну SIM-картку в телефонах. Замість SIM-картки користувач в салоні мобільного оператора отримує аркуш з даними, які потрібно ввести в телефоні для активації придбаного мобільного номера. Вважається, що eSIM спрощує зміну номера чи тарифу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися