Чому в Android є «підборіддя», а в iPhone – немає

Реальна причина наявності «підборіддя» на телефонах Android криється в апаратній частині.

Навіть найбільш «безрамковий» телефон Android має одну особливість дизайну – величезну, якщо порівнювати з іншими сторонами, рамку на нижній частині екрана. На швидкість, як кажуть, не впливає, але це засмучує внутрішнього естета. Тим більше, що iPhone X має однаково тонкі рамки по всьому периметру екрана. Таємниця «підборіддя» в Android має звичайне прагматичне походження.

Існує кілька версій, чому в Android є широка рамка внизу екрана. Серед них – необхідність розміщувати порт USB, динаміки. Також часто вважається, що виробники спеціально залишають широку рамку знизу екрана для кращої ергономіки. Але всі ці версії неправильні.

Реальна причина наявності «підборіддя» на телефонах Android криється в апаратній частині. Кожен екран має у своєму складі контролер та його супутні елементи, і ці компоненти розміщуються на самому дисплеї. Найчастіше екран встановлюють у телефон таким чином, щоб шлейф дисплея та його контролер розміщувалися знизу.

В iPhone X немає широкої рамки внизу екрана завдяки спеціальному технологічному рішенню. З ним контролер розміщується не на склі, а на пластиковій плівці. Це дало можливість загнути плівку під екран, отримавши мінімальні рамки по всьому периметру дисплея. Apple навіть показувала трохи прикрашений варіант у своїй рекламі:

Смартфони Android найближчим часом не зможуть повторити таке рішення – Apple захистила його патентом. Вендори Android не будуть витрачати додаткові кошти на ліцензування цього патенту. Залишається чекати, коли вони придумають схоже рішення, що не порушує патент Apple.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я