Неділя, 14 Квітня, 2024

Чому ви можете платити за світло більше, ніж розраховуєте: придивіться до телевізора

family-watching-tv

Якщо у вас телевізори виробництва Samsung, LG і Vizio, вам краще перевірити їхнє енергоспоживання. Екологи звинувачують ці компанії в тому, що останні обманювали покупців, зазначаючи неправильні дані щодо енергоспоживання своєї техніки. Ці фірми спеціально виробляли панелі, які споживали менше, аби пройти держтест США з енергоефективності. Але в серійних моделях використовувалися інші панелі, тому витрати енергії були іншими.

Некомерційна міжнародна організація «Рада із захисту природних ресурсів» стверджує, що виробники нечесним шляхом пройшли тест на енергоефективність. Останній являє собою 10-хвилинний ролик, який міністерство енергетики США використовує для вимірювання енергоефективності уже вісім років поспіль. Під час його прокручування телевізори Samsung і LG автоматично знижували яскравість підсвічування екрана. Це не відповідає стандартному використанню домашніх телевізорів.

За підрахунками природоохоронної організації, під час тестування телевізори споживали на 22-45% менше, ніж у звичайному режимі. Ці махінації обходяться користувачам у додаткові $20 в рік на електрику. Для її вироблення електростанції викинуть в найближчі 10 років в атмосферу додатково 5 млн тонн вуглекислого газу.

Експерти також відзначають, що виробники не порушили законів США. За їхніми словами, винуватцями в цій ситуації є чиновники, які не змінюють свої тести тривалий час.

До речі, це вже не перше звинувачення подібного роду. Samsung раніше обвинуватили у шахрайстві на тестах енергоефективності європейські чиновники. Останні також вказували на використання технології гасіння підсвічування для досягнення більшого рейтингу.

Представники LG і Samsung спростували звинувачення екологів і заявили, що пройшли тести по-чесному. У Samsung зауважили, що функція автоматичного контролю підсвічування, яка знижує яскравість при перегляді ролика, працює в їхніх серійних телевізорах за замовчуванням. У компанії кажуть, що її рейтинг Energy Star встановлений при стандартних налаштуваннях телевізора. Представники LG сказали, що вони впевнені в правильності проведеного тестування та відповідності вказаної енергоефективності в реальних режимах.

За матеріалами: Guardian

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися