Субота, 20 Квітня, 2024

Міжнародна космічна станція «уже все», що її замінить

На початку листопада головний позаземний форпост людства – Міжнародна космічна станція (МКС) – відсвяткувала 20 років на орбіті. Саме вона забезпечила неперервну присутність людини в космосі починаючи з 2 листопада 2000 року. Цій станції залишилося працювати до 2028 року, але її вік вже дає про себе знати. В найближчі 10-15 років МКС затоплять в Тихому океані, і ось, що може прийти їй на заміну.

Вартість МКС складає приблизно $150 млрд. За 7300 днів роботи цієї космічної лабораторії на ній побувала 241 людина з 19 країн. Вони провели понад 3000 наукових експериментів.

Розрахунковий термін служби МКС складав 15 років і станція його вже перевищила. Однак нині на ній стали частіше траплятися технічні неполадки. Серед останніх – поломка туалету, системи забезпечення киснем, поява отвору в обшивці та витік повітря.

Очікується, що МКС замінять інші космічні станції, більшість з яких розроблять та побудують приватні компанії. Серед відомих назв можна згадати Axiom Space та Bigelow Aerospace, які створюють розширення для МКС, а коли МКС знімуть з орбіти ці розширення можуть стати окремими об’єктами. У Bigelow сподіваються, що їхній модуль стане проміжним пунктом для астронавтів на шляху до Марсу.

Цікавий проект розробляють у Sierra Nevada Corporation – триповерховий надувний модуль. Він буде здатний приєднуватися до космічної станції або зможе слугувати базою на Місяці. Модуль під назвою Large Inflatable Fabric Environment (LIFE) може навіть вмістити сад з мікрогравітацією, забезпечуючи космічних мандрівників свіжими овочами.

Компанія Blue Origin, яка належить власнику Amazon Джеффу Безосу, планує побудувати повністю нову станцію. Вона має бути настільки великою, щоб відображати життя на Землі. В ній будуть симулювати гравітацію та погоду. «Без дощу, без землетрусів, – каже Безос. – Люди захочуть жити тут».

За матеріалами: Business Insider

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися