Неділя, 10 Грудня, 2023

Чому за Pokemon Go треба дякувати Дню дурня

Забавка Pokemon Go сьогодні захопила увагу величезної кількості власників мобільників у всьому світі. Вона вже стала популярнішою за побачення, а гравці потрапляють у різні, іноді небезпечні, ситуації. Утім, це не завадило Pokemon Go за тиждень зібрати аудиторію, як у Twitter. А користувачі Windows Phone буквально благають випустити гру для їхніх телефонів та збирають петиції. Однак мало хто знає, що ідея цієї забавки з’явилася як прикол на День дурня.

У 2014 році Google запустила до 1 квітня конкурс Pokemon Challenge для Google Maps. У ньому користувачі повинні були шукати віртуальних звірів на мапі – майже як сьогодні.

Цю можливість швидко прибрали, але директор компанії Niantic Labs Джон Хенке, яка розробила Pokemon Go, сприйняв ідею серйозно. Тим паче, що він вже займався грою з доповненою реальністю та локаціями під назвою Ingress.

Що з цього вийшло – можна бачити якщо не на вулицях, то на сторінках ЗМІ. Гра Pokemon Go вже мала готову аудиторію фанатів, які збирали карти з покемонами, розважалися в комп’ютерні ігри про покемонів, дивилися мультики з ними тощо.

«Це, мабуть, перша гра для смартфонів, яка стала соціальним феноменом, – каже аналітик Ace Research Institute Хідекі Ясуда. – Головне в тому, що це відбувається у глобальному масштабі. Nintendo довела, що може випускати нові хіти».

Так, за Pokemon Go варто дякувати саме японській Nintendo Co, а не Google, оскільки остання продала у 2015 році розробника Niantic.

Сама гра Pokemon Go безплатна, але поки що її можуть офіційно завантажити лише жителі США, Австралії та Нової Зеландії. Утім, ви також можете погратися в неї. Читайте інструкцію, як це зробити, на сторінці «Як погратися в Pokemon Go».

За матеріалами: Bloomberg

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися