Середа, 17 Липня, 2024

Впровадження віртуальних SIM-карток eSIM призупинили

Головний керманич мобільного зв’язку, асоціація GSMA пропонувала всім відмовитися від звичних SIM-карток, замінивши їх віртуальними eSIM. Начебто так користувачі могли легше обирати собі найзручнішого оператора. Але в США найбільші мобільні провайдери швидко домовилися між собою, фактично утворивши монополію і позбавивши користувачів вибору. Відповідні органи США почали розслідування, а GSMA призупинила впровадження eSIM.eSIM

У GSMA не назвали чіткої причини, чому нову технологію ідентифікації абонентів поставили на паузу. Експерти припускають, що це сталося через розслідування Міністерства юстиції США, яке побачило можливу колізію між найбільшими операторами країни AT&T та Verizon. У GSMA натомість наголосили, що американським користувачам eSIM доведеться явно погоджуватися з покупкою заблокованого під оператора телефона з eSIM.

Всі три сторони, за наявною інформацією, співпрацюють з Міністерством юстиції. Хоча Verizon раніше намагалася применшити важливість питання, озвучуючи думку, що піднятий шум не відповідає важливості питання та є лише ще однією точкою зору.

Аналітики компанії IHS впевнені, що до 2019 року всі учасники ринку смартфонів почнуть розміщувати у своїх моделях eSIM. Однак, як каже аналітик цієї фірми Дон Тайт, піонерами в цій галузі стануть виробники другого і третього ешелонів.

За оцінками IHS, кількість гаджетів із підтримкою eSIM збільшиться з 108,9 млн у 2016 до 986 млн до 2021 року. Сьогодні немає жодної моделі смартфона з eSIM, але носильні пристрої, гаджети й елементи інтернету речей вже оснащуються вбудованими SIM-картками. Так відбувається тому, що це нові типи гаджетів, і їм не потрібно боротися зі спадщиною минулих поколінь подібних девайсів.

У GSMA повідомили про роботу над eSIM ще у 2015 році на виставці Mobile World Congress. Зараз картка проходить стандартизацію, третя фаза якої призначена на поточний рік. Програмовані картки eSIM поки будуть підтримувати роботу лише з одним оператором. Але асоціація GSMA планує запустити eSIM з підтримкою декількох мобільних операторів одночасно.

Перевага eSIM полягає в тому, що користувачеві не доведеться замінювати SIM-картки при зміні оператора: достатньо буде лише переключити опцію в меню свого гаджета. До того ж, ці картки на 90% менші за стандартні SIM, що звільнить додаткове місце в смартфонах для інженерних потреб.

Вбудована SIM-картка дозволяє власнику смартфона самостійно обрати оператора й тарифний план, однак вибір контролює виробник пристрою. Це означає, що виробник повинен почати переговори з операторами з позиції продавця тарифів, – а це зовсім інший світ, в якому діють абсолютно інші закони.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися