Неділя, 10 Грудня, 2023

Intel уже не найбільший виробник напівпровідників і ним знову не стане

За результатами минулого кварталу Intel втратила звання найбільшого виробника напівпровідникових пристроїв. За даними аналітиків Financial Times, вона поступилася Samsung Electronics. Востаннє подібна ситуація була 24 роки тому. Але нинішня відрізняється тим, що в Intel немає шансів у найближчому майбутньому знову стати першою.

Intel

Intel вдалося стати найбільшою компанією в мікроелектронній промисловості в 1993 році. Своїм тодішнім стрімким зростанням компанія завдячує процесору Pentium для персональних комп’ютерів. Однак останніми роками ПК помітно втратили свою популярність, перетворившись із масового девайсу на спеціалізований інструмент.

Масовими гаджетами стали мобільні пристрої, якими займається Samsung. За підсумками другого кварталу південнокорейська компанія продала напівпровідникових компонентів в обсязі $15,1 млрд. Продажі Intel за той самий період склали лише $14,4 млрд. Причому, як очікують аналітики інвестиційного банку Nomura, на першому місці Samsung може опинитися і за підсумками року. Згідно з прогнозами, сумарні продажі її чіпів повинні досягти $63,6 млрд, тоді як в Intel цей показник, швидше за все, не підніметься вище позначки в $60,5 млрд.

Ці цифри, вважають аналітики, доводять, що Intel поки не змогла знайти своє місце в еру мобільних гаджетів. Хоча компанія пробує без суттєвого успіху адаптуватися під нові реалії. Наприклад, протягом останніх років вона пробує приділяти підвищену увагу інтернету речей. Однак попри те, що прибуток Intel у цьому сегменті зріс на 15% за підсумками минулого року, продукти такого класу формують поки не більше 5% її виручки. Також Intel намагається розвивати рішення для віртуальної і доповненої реальності. Компанія, наприклад, показала засновану на процесорі Core i7 власні окуляри віртуальної реальності Project Alloy. Але запуск одного подібного продукту не стане переломним для корпорації. Також найбільш багатообіцяючим напрямком для Intel виглядає ринок безпілотних автомобілів, який зростає. У березні компанія оголосила про купівлю за $15,3 млрд ізраїльської фірми Mobileye – розробника технологій для автомобільних автопілотів. Цей крок може дозволити Intel зайняти місце на передньому краї нового ринку, що дасть їй можливість наростити продажі своїх напівпровідникових продуктів.

У Financial Times також відзначають, що напівпровідниковий бізнес компанії Samsung приносить значно більший прибуток, ніж вдається досягнути Intel. Як очікується, за результатами другого кварталу операційний прибуток Samsung складе $6,6 млрд, тоді як в Intel вона прогнозується лише на рівні $3,9 млрд.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися