Субота, 2 Березня, 2024

Цифрова еволюція освіти в Африці

Переповнені класи, брак учителів та близько 30 мільйонів дітлахів узагалі без освіти – це лише основні хронічні проблеми Чорного континенту. При цьому Африка стає дедалі більш технологічною, тому вчителі та видавці шукають нові способи залучити до навчання молодь. І в цьому їм допомагають електронні гаджети.

Однією з таких компаній, яка намагається підвищити освіченість африканських дітлахів, є Via Afrika Publishers. Вона вже понад 65 років займається випуском підручників, а декілька років тому почала впроваджувати цифровий контент. Подібна робота вже приносить позитивні плоди.

Батьки перевіряють комп’ютери в цифровому освітньому центрі в Лімпопо

«Три роки тому після аналізу світових тенденцій ми вирішили, що електронна освіта є важливим напрямом, – каже контент-менеджер видавця Майкл Гудман. – Ми вирішили створити набір електронних книг, які збігаються з нашими паперовими матеріалами, підписаними в міністерстві освіти».

Гудман каже, що їхнє починання виявилося успішним: у 2013 році вони продали лише тисячу електронних книг, а в 2014 їх було вже 64 тисячі. При цьому хоча африканська влада продовжує інвестувати в паперові книги, в регіоні відбувається масовий зсув у бік електронної освіти. Подібне вимагає співпраці між чиновниками та комерційними фірмами.

«Ми шукаємо точки дотику, – говорить він. – Компанії приходять з власними ініціативами поставок планшетів та співпраці з владою для їхнього впровадження у школах. Ми відчуваємо, що потрібне сильне партнерство між державними органами та приватними компаніями для повного переходу на електронну освіту».

Цифрові контейнери

Via Afrika самостійно формує подібну співпрацю з некомерційними організаціями, однією з яких є Breadline Africa. Разом вони намагаються забезпечити віддалені регіони цифровими центрами освіти. Для цього Breadline Africa викуповує старі морські контейнери та конвертує їх у інфраструктурні об’єкти для місцевих спільнот. Наприклад, у такому вагончику часто розміщують бібліотеку, яку наповнюють 15 планшетів на Android з книгами від Via Afrika.

Старі морські контейнери перетворюються на цифрові бібліотеки

«Я відвідав одну з таких будівель у Лімпопо та побачив, що діти відреагували позитивно, – розповідає Гудман. – Це так цікаво – бачити, який вплив ініціатива має у віддалених місцевостях».

Соціальне навчання

У таких цифрових центрах відвідувачі можуть не лише читати книги, але й спілкуватися з іншими користувачами в онлайні. У цьому допомагає освітня платформа Obami.com, яка розробляє засоби навчання та соціальні інструменти.

Сам сервіс Obami, який означає «мій» на мові ісізулу, заснувала у 2007 році Барбара Маллінсон. Спочатку це була звичайна соціальна мережа, однак згодом розробниця побачила, що можна змінити концепцію та сприяти вирішенню головної проблеми Південної Африки – освіту.

Школярі Південної Африки працюють із соціальною освітньою платформою Obami

«Ми всі знаємо про освітню кризу в Південній Африці. Соціальні медіа використовуються для розваг та бізнесу, однак ніхто не використовує їх для освіти, – каже вона. – Ми повторно переглянули нашу платформу та побачили, що вона добре підходить для системи управління навчанням».

За словами Маллінсон, це означає, що користувачі мережі будуть завантажувати фотографії, ділитись контентом, а також прийматимуть та здаватимуть виконані завдання. Учителі також можуть моніторити успіхи учнів онлайн. Сьогодні до цієї платформи приєдналося 400 шкіл та освітніх організацій.

За матеріалами: BBC.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися