Центральні процесори вичерпали можливості розвитку – директор NVIDIA

Причини цього явища носять не маркетинговий, а фізичний характер

Засновник і глава NVIDIA Дженсен Хуанг є одним із прихильників твердження про смерть так званого «закону Мура». На нещодавній конференції він розповів, що сучасні центральні процесори стають дорожчими й більш ненажерливими. На його думку, ці чипи вже використали всі можливості для свого розвитку

Масштабування продуктивності сучасних центральних процесорів, за словами Хуанга, значно сповільнилося. Причини цього явища носять не маркетинговий, а фізичний характер. На його думку, центральні процесори вже вичерпали можливість подальшого підвищення швидкодії без збільшення собівартості або енергоспоживання. Навіть за діяльністю Intel стає зрозуміло, що кристали процесорів стають більшими, і в рамках колишнього техпроцесу це збільшує їхню собівартість, а також обмежує здатність Intel випускати більше процесорів з однієї кремнієвої пластини.

Ключем до подальшого збільшення обчислювальної потужності комп’ютерів Хуанг вважає використання графічних процесорів. Гнучкість графічних процесорів та їхнього програмного забезпечення – це те, що є визначальним фактором успіху у сфері прискорення обчислень.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я