Понеділок, 15 Липня, 2024

Літаки стануть на 59% екологічнішими, якщо літатимуть на 1 км вище або нижче

Авіація є одним із суттєвих забруднювачів екології, і немає легкого способу зменшити кількість шкідливих викидів, оскільки рідке пальне з нафти є найбільш енергетичним у перерахунку на кілограм. Однак науковці запропонували просте рішення, як зробити авіацію екологічнішою на 59% навіть попри це. Достатньо, щоб літаки почали літати на 1 км вище або нижче від нинішньої стандартної висоти.

За підрахунками, авіаційна галузь відповідає за 3-5% викидів CO2, і ця цифра швидко зростає. Але, кажуть дослідники Імперського коледжу Лондона, є інший фактор, який має значно більший екологічний вплив, ніж викиди CO2. Це інверсний слід (ті білі смужки), які можна спостерігати за літаками, що пролітають.

Позбавлення від цього сліду може підвищити екологічність літаків на 59%. Разом із використанням більш екологічних двигунів екологічність авіатранспорту може вирости на 90%.

Поява інверсного сліду можлива лише в тонкому шарі повітря. Щоб опинитися поза межами цього шару, літакам достатнього змінити стандартну висоту польотів, піднявши або опустивши її на 1 км.

Інверсний слід утворюється в момент, коли гарячі вихлопні гази двигунів зустрічаються з холодним атмосферним повітрям низького тиску. Ці білі смуги є вологою, яка конденсувалася на мікроскопічних частках вуглецю у вихлопних газах. Інверсний слід часто розсіюється протягом кількох хвилин, але в деяких випадках ці хмари тримаються десятки годин.

Хмари інверсного сліду викликають ефект примусового випромінювання. Вони порушують баланс відведення наданого Сонцем тепла від поверхні Землі. Тепло не випромінюється в космос, а нагріває атмосферу. Оцінки показують, що 2% усіх авіарейсів відповідають за 80% ефекту примусового випромінювання.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися