Середа, 29 Травня, 2024

Цифрові камери можуть стати наступними жертвами вимагачів

Один із найстрашніших типів шкідливого програмного забезпечення для звичайного користувача – вимагачі. Вони шифрують дані в пам’яті зараженого ними пристрою і пропонують отримати доступ до інформації за певну суму грошей. Епідемія вимагачів є серйозною загрозою – досить згадати події 2017 року, коли багато українських компаній раптово втратили свої дані. Від вимагачів може постраждати будь-який «розумний» пристрій – комп’ютер, смартфон, телевізор, а також цифрові фотокамери. Експерти говорять, що вони можуть стати наступними жертвами.

Фотокамери були б у безпеці, якби не сучасні зручні опції обміну даними по Wi-Fi та USB. Для пересилання цінних фото та відео часто використовуються стандартний протокол Picture Transfer Protocol (PTP). Експерт компанії Check Point Research Іал Іткін каже, що він має критичні вразливості. Він продемонстрував захоплення камери через його діри.

«Будь-який «розумний» пристрій, з цифровими дзеркальними фотокамерами включно, вразливий до атак, – каже фахівець. – Камери вже не просто підключаються дротом по USB. Вони під’єднуються до мереж Wi-Fi і взаємодіють з іншими пристроями. Це робить їх більш вразливими до загроз, адже зловмисник може встановити вимагача як в камеру, так і в комп’ютер, до якого вона підключена. Хакери можуть тримати в заручниках цінні фото та відео, поки не отримають викуп».

У ролі піддослідної жертви виступив цифровий фотоапарат Canon EOS 80D DSLR. Він підтримує пересилання даних по USB та Wi-Fi і використовує протокол PTP. У пам’яті камери було три фотографії, які по Wi-Fi хотіли передати на ноутбук. Кіберексперт інсталював вимагача в камеру, зашифрувавши дані на картці пам’яті, – про інтенсивну роботу сповістив світлодіод, що показує запис у накопичувач. За кілька секунд камера перестала показувати наявність фотографій, а на її дисплеї з’явилося повідомлення, що девайс і дані захоплені вимагачем.

Іткін вже повідомив Canon про загрозу, і виробник опублікував патч програмного забезпечення камер. Окрім цього, фахівець рекомендує вмикати Wi-Fi лише при необхідності передати дані і підключати камеру до перевірених точок доступу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися