Середа, 24 Липня, 2024

Де загинув дід: запустили пошуковий портал українських воїнів Другої світової

Українці зможуть установити долі зниклих безвісти родичів, знайти документи, пов’язані із загибеллю військовослужбовців під час Другої світової війни. Пошуковий портал створили на базі Документального фонду Національного музею історії України у Другій світовій війні. Він містить дані про радянських військовослужбовців з України, які загинули чи зникли безвісти, а також поховані на її території.

Цей портал martyrology.org.ua є впорядкованою базою даних «похоронок» та облікових документів, розпорошених по військкоматах на пострадянських теренах. Електронний ресурс містить 258 011 записів і 311 572 документи щодо Київської та Житомирської областей. Упродовж 2020 року обіцяють викласти ще 110 тис. записів і 120 тис. документів.

У перспективі – залучення до співпраці інших державних установ та створення на єдиній платформі всеукраїнського пошукового порталу загиблих військовослужбовців різних військових формувань періоду Другої світової війни.

Нагадаємо, що 2020-го виповнюється 75 років із закінчення Другої світової війни. Цього року має завершитися термін зберігання у військкоматах документів на загиблих.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися