Вівторок, 25 Червня, 2024

9 винаходів від української науки

Під час читання стрічок новин може скластися враження, що технічний прогрес рухають багато країн, і серед них немає нашої. Насправді це не так, але досягнення українських науковців у масі винаходів колег з інших держав все ж-таки доведеться пошукати. Українська наука продовжує рухатися вперед, і хоча вона робить це не так швидко, як хотілося б, успіхи у неї є:

1. Слуховий апарат

Фото: ukurier.gov.ua

Луганський винахідник Михайло Щербина із коледжа при університеті ім. Даля створив слуховий апарат вартістю 50 гривень – це в десятки разів менше закордонних аналогів. Гаджет виглядає, як МР3-плеєр, а його низька вартість досягається використанням розповсюджених електронних компонентів.

2. Струменевий скальпель

Фото: nau.edu.ua

Науковці з Київського національного авіаційного університету розробили технологію, яка зменшує пошкодження тканин організму під час хірургічних операцій та дозволяє йому швидше загоювати рани. Створений ними струменевий скальпель працює на звичайній воді і не ріже тканини, а розсуває їх. При цьому він не потребує електроенергії для роботи і досить компактний для транспортування. Фахівці з Київського клінічного госпіталю №1 використовують інструмент для найскладніших операцій, у яких надто складно використовувати звичайні засоби.

3. Екзоскелет

Фото: produced.in.ua

Навчаючись на першому курсі інституту аерокосмічних систем управління Національного авіаційного університету, Антон Головаченко створив екзоскелет Mark, який допомагає інвалідам повноцінно рухатися. На розробку винаходу знадобилося 11 місяців, і створена модель придатна для користувачів вагою до 120 кг. Новий екзоскелет уже випробували на собі пацієнти київської клініки «Охматдит».

4. Поліпшене управління гаджетами

Фото: ImagineCup

Учень Стахановської багатопрофільної гімназії № 15 Луганської області Андрій Коноваленко створив на конкурсі Microsoft Imagine Cup технологію для поліпшення сенсорного управління. З нею вже не потрібно мати спеціальні тач-панелі – замість них згодиться будь-яка рівна поверхня.

5. Наносупутник «PolyITAN-1»

Фото: amsat.org

В університеті КПІ борються за космос: його науковці створили перший український нано-супутник PolyITAN. Він уже більше року літає на навколоземній орбіті та передає інформацію про навколишнє середовище. Особливістю цього супутника є те, що він сам орієнтується в просторі та споживає зовсім небагато енергії – приблизно 0,1 Вт. Сучасному смартфону, наприклад, потрібно близько 1 Вт для роботи.

6. Безпілотний автомобіль

Фото: golos.zp.ua

Поки автомобілі без водіїв від Google, Volvo, BMW, Mercedes та інших виробників не сходять із новинних стрічок, українська розробка залишається в тіні. Хоча запорізькі інженери також його створили, переобладнавши звичайний «Ланос» на дистанційне керування. Новинкою вже зацікавилися житомирські військові, а самі розробники сподіваються, що їхня технологія допоможе безпечніше охороняти кордони нашої держави.

7. Високотехнологічне вивчення анатомії

Фото: YouTube

Студент Національного медичного університету імені Богомольця Андрій Маранов створив технологію, яка дозволить медикам поглянути на людину по-новому. Розроблена ним програма Araned призначена для таких же студентів, яким важко вивчати анатомію. Вони зможуть друкувати на 3D-принтері реальні повнорозмірні кістки та досліджувати їх. А завдяки використанню доповненої реальності студенти можуть наводити смартфони на муляжі кісток та вивчати нерви, судини й анатомічні утворення.

8. Звук замість тепловізорів

Фото: fakty.ua

Українські науковці навчили військових «бачити» звуком. Учені Національного авіаційного університету з Києва створили систему прослуховування місцевості «Трембіта М», яка може замінити дорогі тепловізори та прилади нічного бачення. За словами доцента НАУ Олексія Олефіра, система успішно пройшла випробування під час бойових дій на Донеччині.

9. Відновлення кісток

При важких травмах людина може втратити кінцівку – її ампутують через те, що неможливо відновити кістку. Але українські вчені навчилися її вирощувати. Для цього їм потрібні лише стовбурові клітини. Результат вже є – десятки поранених бійців АТО повернуті до звичного життя.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися