Середа, 24 Липня, 2024

Chrome почне більше економити батарейку ноутбука

Веб-браузер Google буде не так активно «їсти» заряд батареї ноутбуків. Chrome запозичить фішки, які розробила Microsoft для свого Edge. Про це повідомив програміст Google Chrome, який відомий під псевдонімом Chrome Cunningham.

Для зменшення енергоспоживання браузер почне перевіряти, чи працює він від акумулятора. У такому разі Chrome почне менше використовувати диск для кешування своїх файлів та залучатиме для цього оперативну пам’ять. Він також намагатиметься взагалі менше використовувати кешування.

Поки що не уточнюється, коли саме почнеться тестування цієї можливості.

Браузер Google Chrome захопив ще більше монополії на ПК та мобільних. За інформацією аналітиків, ринкова частка Google Chrome у грудні 2018 року досягла 67,2%.

Сьогодні вже забуто часи, коли головним браузером на планеті був Microsoft Internet Explorer 6, і це викликало застій у розвитку Вебу. Ситуація повторюється з Google Сhrome, який уже кілька років є монополістом в інтернеті. Днями аналітична компанія Net Applications повідомила, що частка Google Chrome продовжує зростати як на комп’ютерах, так і на смартфонах.

За інформацією аналітиків, ринкова частка Google Chrome у грудні 2018 року досягла 67,2% (місяцем раніше вона становила 66,4 %). Інші конкуренти залишилися далеко позаду: другу сходинку в рейтингу за кількістю аудиторії утримує Firefox (9,6%), третю – Internet Explorer (8,3%), на четвертій позиції з часткою 4,1% стоїть Edge.

У мобільній сфері лідером також є Chrome з 63,2% аудиторії. Другим за популярністю є браузер Safari (26,6%), третім – китайський Baidu Browser з 2% мобільної інтернет-аудиторії.

Скоро частка Chrome стане ще більшою, оскільки низька популярність Edge змусила Microsoft перевести його на двигун Chromium, припинивши розробку власного браузера. Експерти вже висловили занепокоєння цим кроком, адже через нього у світі залишиться лише один популярний браузер на власному двигуні – Firefox. Інші браузери будуть клоном Chrome, оскільки використовують його двигун. У Mozilla відкрито заявили, що Microsoft своїм рішенням віддає Google ще більше контролю над інтернетом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися