Субота, 15 Червня, 2024

Дефіцит чипів торкнувся майже кожної індустрії: перелік тих, що страждають найбільше

Світ сьогодні відчуває, що таке дефіцит електронних мікрочипів. Порушення ланцюгів поставок призвело до значного перевищення попиту над пропозицією. Ситуація почала серйозно бити по виробниках продукції в низці індустрій, і в Bloomberg назвали ті, що страждають найбільше.

Автоіндустрія

Однією з перших та найбільш відчутний удар внаслідок дефіциту чипів відчула автоіндустрія. Автомобілі сьогодні є смартфонами на колесах, і чипи використовує майже кожен їхній компонент. Деяким вендорам уже доводиться гальмувати виробництво автомобілів. Ford та Fiat Chrysler зупинили роботу деяких своїх фабрик. GM, Mazda, Subaru, Nissan, Volkswagen зменшують кількість випущених автівок.

Ситуація в автоіндустрії стає напруженішою, оскільки користувачі під час пандемії почали більше купувати машин. Це змусило виробників нарощувати потужності. Тепер їм доводиться терміново зменшувати обсяги випущених машин – лише цього кварталу, за даними Axois, з конвеєрів зійде на 700 000 машин менше. Автоіндустрія за результатами 2021 року може втратити $61 млрд.

Комп’ютери

Виробники комп’ютерів стикнулися з дефіцитом ряду важливих компонентів – від чипів до панелей дисплеїв. Проблеми в індустрії відчувалися ще до початку пандемії, однак весною 2020 року стався сплеск попиту з глобальним переходом на віддалене навчання та роботу. Такі виробники, як HP та Dell, повідомили, що вони відчувають напруженість з поставками компонентів.

Проблеми торкнулися не лише масових комп’ютерів, а й представників топового сегмента. Також проблеми відчувають виробники ігрових консолей. Наприклад, Sony має проблеми з нарощуванням виробництва свіжої PlayStation 5.

«Для нас складно збільшити виробництво PS5 серед дефіциту напівпровідникових та інших компонентів», – повідомив фінансовий директор Sony Хірокі Тотокі.

Nintendo, яка випускає приставку Switch, та Microsoft, яка виробляє Xbox, також повідомляють про складнощі з виробництвом.

Дефіцит призводить до того, що ціни на електроніку стрімко зросли. На таких майданчиках, як eBay, приставка PlayStation 5, вартість якої на час презентації була $500, нині продається вдвічі дорожче.

Проблеми торкаються також інших приладів зі смарт-можливостями. Телевізори, мікрохвильовки та інші побутові гаджети. Користувачі під час пандемії почали активно оновлювати свої побутові девайси. Індустрія не здатна впоратися з попитом, і багато позицій відсутні в продажу.

Авіаційна індустрія

Дефіцит чипів скоро можуть відчути також виробники літаків. Поки що це не так відчутно, оскільки авіакомпанії відтягують оновлення свого парку літаків. Але коли знімуть обмеження на подорожі, вони почнуть активно позбуватися старого.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися