П’ятниця, 12 Липня, 2024

Десятки тисяч хромбуків та ПК зламалися після оновлення від Google

Після апдейту Chrome OS до 56 версії десятки тисяч ноутбуків з нею відмовилися пускати користувачів у систему. Одночасно з цим багато ПК, на яких встановлений браузер Google Chrome, після його оновлення до 56 версії втратили доступ до інтернету. Експерти вже провели перший аналіз та з’ясували, що причина криється у протоколі TLS 1.3, який використовується за замовчуванням в останній версії Google Chrome. Він конфліктує із захисним програмним забезпеченням компанії Symantec.

Ресурс ZDnet повідомляє, що кількість уражених пристроїв обчислюється десятками тисяч. Як приклад видання наводить школи штату Меріленд у США. Сукупно там використовують приблизно 120 тис. хромбуків і в кілька разів більшу кількість ПК з Google Chrome. Після оновлення до 56 версії більше 30% шкільних хромбуків не змогли виконати вхід до системи, а частина ПК втратила доступ до інтернету.

Засіб мережевого захисту BlueCoat від Symantec призначений для безпечного доступу до інтернет-ресурсів. Рішення захищає від різних мережевих погроз, зокрема, програм-шпигунів, фішингових сайтів, P2P-трафіку і небажаного контенту. BlueCoat дозволяє обмежити користувачам доступ до різноманітних ресурсів, що робить це ПЗ затребуваним у школах.

BlueCoat являє собою веб-проксі, яка контролює канал зв’язку за принципом «людина посередині» (MitM). При цьому BlueCoat не підтримує останню версію протоколу TLS 1.3.

TLS 1.3 уже підтримується такими браузерами, як Mozilla Firefox, Google Chrome та Opera. Microsoft і Apple впроваджують можливість роботи з новим протоколом в Internet Explorer 11, Edge і Safari.

Google і Mozilla повідомляли раніше, що передбачають виникнення проблем у разі повсюдного впровадження TLS 1.3.

Проблему можна вирішити, переключивши Google Chrome 56 з протоколу TLS 1.3 на TLS 1.2. Для цього потрібно використовувати комбінацію chrome://flags/#ssl-version-max, яка відкриє вікно вибору протоколу, де слід переставити позначку «За замовчуванням» на «TLS 1.2». Однак це можна зробити тільки вручну, і рішення буде працювати тільки до кінця поточного сеансу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися