Директор банку: інтернет-гіганти небезпечні для банківської сфери

інтернет-компанії збирають величезні обсяги даних про користувачів, і це дає їм перевагу над банками.

Генеральний менеджер Bank for International Settlements Августін Карстенс в інтерв’ю Reuters розповіла, що інтернет-гіганти є загрозою для банків. Усе тому, що такі компанії, як Google, Amazon, Alibaba, Facebook та інші, володіють інформацією користувачів. Банки опинилися в слабкій позиції та закликають до публічної дискусії.

Карстенс говорить, що інтернет-компанії збирають величезні обсяги даних про користувачів, і це дає їм перевагу над банками. Інформація про стиль життя людей та їхні витрати дозволяє точніше прогнозувати ризики при видачі кредитів.

«Це дуже важливо, – каже Карстенс. – Це може бути загрозою існуванню деяких фінансових фірм. Для нас важливо якомога раніше спробувати вийти із цієї ситуації без перекосів».

Інтернет-гіганти вже давно розвивають свої фінансові служби, і деякі з них за капіталізацією наближаються до найбільших банків планети. Наприклад, платіжна система Alipay, котра належить холдингу Alibaba, доганяє фінансову групу HSBC, яка є одним з найбільших фінансових конгломератів у світі, і в рейтингу найбільших публічних компаній світу Forbes Global 2000 в 2018 году зайняла 17-е місце.

Західні технологічні гіганти, такі як Amazon, Google, Facebook та інші, також працюють над своїми фінансовими сервісами.

«Кожна модель відрізняється, – каже Карстенс. – Спільне в тому, що відбувається експлуатація інформації. Amazon не має відкритої фінансової моделі, наприклад, як Alipay. Але ніщо не заважає їм створити таку».

Банкіри закликають на свій бік владу, лякаючи можливою дестабілізацією економіки від фінансових сервісів, що запускають технологічні гіганти. «Ми потребуємо відкритої публічної дискусії», – розповів Карстенс.