Понеділок, 20 Травня, 2024

Дизайнери допомагають медикам рятувати солдат

Переломи, вивихи та забої – це звична справа для військових, і швидка медична допомога без зволікань може стати вирішальною між життям та смертю, між нормальним здоров’ям та інвалідністю. Однак у сучасних госпіталях часто втрачається дорогоцінний час через погану організацію робочого місця цих установ та ускладнену комунікацію між медперсоналом. Навіть хірургічне та травматологічне відділення, які максимально оптимізовані, страждають від низької ефективності. Дизайнери з компаній CannonDesign та Yazdani Studio вирішили допомогти військовим медикам та створити OR360. Це інноваційний центр, у якому лікарі можуть організовувати простір саме так, як їм потрібно, та пришвидшити надання медичної допомоги.

Дизайнерські експерименти з травмами

Створенням травматології нового покоління дизайнери почали займатися на замовлення міністерства оборони США. Перший прототип вони розгорнуть у госпіталі Cedars-Sinai у Лос-Анджелесі. На будівництво заплановано $3,8 млн, які дозволять створити багатофункціональне приміщення площею майже 930 квадратних метрів. Воно повинно відповідати на єдине питання: як можна поліпшити травматологію та зробити її ефективнішою.

«У світі, де медична допомога стає якіснішою, проте зменшується кількість грошей для її надання людям, ефективність роботи стає дуже важливою, – зазначає директор хірургічного відділення у Cedars-Sinai Кен Кетчпол. – Мова йде не про технічну оснащеність хірурга чи медсестри, мова йде про те, що їм заважає надавати допомогу максимально якісно».

Логіка розробленого дизайнерами медичного відділення досить проста: чим швидше допомогти пацієнту, тим вище ймовірність його виживання. У звичайних госпіталях цьому заважають різноманітні дрібниці: погана організація робочого простору та не налагоджена комунікація персоналу.

У OR360 дизайнери намагались прибрати ці фактори тим, що зайняли під травматологію та операційну майже цілий поверх у кампусі госпіталя. Там вони розмістили приймальню, кімнату для нарад та власне саму медичну частину. При цьому простір цього відділення не поділений жорстко, а може швидко трансформуватись залежно від потреб медиків.

Для цього дизайнери з CannonDesign запропонували закріпити на стелі ряди напрямних рейок, на яких можна розміщувати освітлення, кріплення для хірургічних інструментів та рухомі скляні стіни. «Можна швидко відкрутити та перемістити обладнання, і при цьому не потрібно бути інженером», – каже голова медичного напряму у CannonDesign Карлос Амато. Загалом дизайнери хотіли, щоб OR360 була схожа на театр, де лікарі могли б розміщувати обладнання так, як їм потрібно, для будь-якого життєвого сценарію.

Практичне використання

Медперсонал госпіталю Cedars-Sinai вже використовує можливості OR360, яку вони перетворили на хірургічне відділення для військових. Деякі впроваджені дизайнерські рішення виявились дуже зручними, і їх почали розповсюджувати в інших медичних закладах. Серед таких ідей можна відзначити:

  • різнокольорові відсіки для фахівців різного профілю. Це зменшує плутанину, оскільки кожен бачить, де знаходиться його обладнання, та не забирає інструменти, призначені для інших медичних груп;
  • інформаційні дошки, які показують інформацію про пацієнта ще до того, як його привезе швидка допомога. Завдяки цьому лікарі витрачають менше часу на наради після прибуття хворого та можуть одразу приступити до його лікування;
  • програма для iPhone з діагностичною інформацією про пацієнтів, яка показує поточні дані параметрів організму.

Лікарі кажуть, що подібні, здавалося б, очевидні речі заощаджують досить багато часу. Наприклад, інформаційні дошки зменшили час на проведення рентгенівського сканування до 10%, а на отримання аналізів крові – на 20%. Різнокольорові відсіки зменшили час підготовки до проведення медичних процедур на 15%.

«Це дійсно корисні починання, – говорить Кетчпол. – Кожного дня ми знаходимося у власних маленьких всесвітах. Ми не завжди можемо вийти за їхні межі та подивитися, як можна робити звичні справи краще».

За матеріалами: Wired

Фото: Wired.com

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися