Для довгої автономності варто видалити Chrome

Якщо потрібно, щоб ноутбук працював максимально довго на одному заряді, тоді варто позбутися браузера Google. Веб-навігатор Chrome на Windows виявився тією програмою, яка споживає найбільше енергії. Такі дані отримав журналіст американського Forbes Ієн Морріс у ході свого розслідування.

Він виявив, що після відвідування сайтів, на яких є активні елементи, що виконані у технології Adobe Flash, браузер починає споживати більше процесорної потужності. Причому після закриття вкладки такого сайту нормальна робота веб-навігатора не відновлюється: він продовжує навантажувати процесор.

Проблема полягає в системному елементі «внутрішній системний таймер». Після відкриття флеш-сайту Chrome встановлює його на рівні в 1 мілісекунду, тоді як за замовчуванням у Windows це 15,625 мілісекунди. Це означає, що веб-навігатор починає звертатися до процесора 1000 разів на секунду, тоді як звичайна поведінка програм – це 64 рази на секунду. До того ж він не збільшує значення системного таймеру навіть після закриття вкладки з таким сайтом. Збільшення кількості запитів означає зменшення часу автономної роботи від акумулятора на 25%. А повернути значення 15,625 мс можна після закриття Crome.

Інші доступні браузери відновлюють частоту системного таймера під час своєї активності. Наприклад, Internet Explorer у режимі очікування виставляє його на рівні 15,625 мс, а при відвідуванні YouTube встановлює 1 мс. Після закриття вкладки з відео він знову повертає значення 15,625 мс.

Журналіст також дізнався, що про цей недолік повідомляли ще у 2012 році, і пошуковий гігант прийняв її до розгляду. Проте спеціалісти Google її ігнорували та не виправляли в чергових релізах браузера.