Середа, 22 Травня, 2024

Для підслуховування не обов’язково записувати звук

Якщо спецслужбам терміново захочеться знати, про що говорять у якійсь кімнаті, тоді вони зможуть це зробити без прямого запису звуку. Вони не будуть читати по губах, вони будуть читати по листю рослин, аркушах паперу, канцелярському приладдю, стакану води тощо. Це дозволить нова технологія, яку розробили в Массачусетському технологічному інституті.

Суть нової методики в тому, що мікрофоном для запису звуку стає буквально будь-який об’єкт. Подібне стало можливим завдяки тому, що слова – це коливання повітря, яке, у свою чергу, викликає коливання предметів навколо. Залишається лише перекласти ці коливання у звукові хвилі за допомогою спеціального алгоритму.

Для запису коливання об’єктів необхідно мати їхній відеозапис, який робили з надвисокою частотою – близько 6 тис. кадрів на секунду. Більшість звичайних камер можуть знімати зі швидкістю від 30 до 60 кадрів на секунду. Максимальна відстань від об’єкта, який слугує мікрофоном, не повинна перевищувати 5 метрів – з більшої дистанції ці мікроколивання предметів неможливо відрізнити. Ось як виглядає така система в дії:

Фото: скриншот з відео

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися