Понеділок, 4 Грудня, 2023

До 2022 року машини створять на 58 млн робочих місць більше, ніж знищать

Фахівці Світового економічного форуму кажуть, що в наступні чотири роки можуть зникнути майже 75 млн робочих місць через автоматизацію. Але за цей же період з’явиться 133 млн вакансій, кажуть вони.

Звіт під назвою «Майбутнє професій» (Future of Jobs) прогнозує, що бізнес буде все ширше використовувати штучний інтелект в автоматизації своєї роботи. Уже сьогодні машини виконують 29% робочих годин в основних індустріях, тоді як люди працюють 71% годин. Однак до 2022 року відсоток робочих годин, виконаних машинами, складе 42%, а частка людей знизиться до 58%.

Стимулом для більшої автоматизації виробничих процесів стануть чотири фактори: поширення високошвидкісного мобільного інтернету, штучний інтелект, запровадження аналітики великих даних та хмарні обчислення. Ці технологічні досягнення будуть супроводжуватися значними соціально-економічними тенденціями. Серед останніх – розширення середнього класу в країнах, що розвиваються, національне економічне зростання та нова політика споживання енергії.

Хоча майбутнє для людей може виглядати не таким похмурим, як вважається зазвичай, але адаптуватися доведеться. Фахівці Світового економічного форуму пропонують працівникам опановувати нові вміння та розвивати гнучкість.

«Щоб запобігти небажаному сценарію, в якому всі програють, а це технологічні зміни, які супроводжуються дефіцитом талантів, масовим безробіттям та зростанням нерівності, є критично важливим, щоб бізнес брав активну участь у підтримці своїх нинішніх працівників, – йдеться у звіті. – Підвищенням кваліфікації та опануванням нових умінь люди можуть зайняти проактивну позицію, а влада може створити умови, які дозволять швидко та креативно допомогти в цьому».

Один із свіжих прикладів реалізації негативного сценарію на початку 2018 року дав виробник Foxconn, який виготовляє iPhone. Він запланував скоротити 10 тисяч працівників, які замінять роботами. Машини автоматизують майже 75% виробничих ліній до кінця 2018 року.

Учені з Оксфордського та Єльського університетів підрахували, коли роботи зі штучним інтелектом зможуть замінити людей в різних професіях. За їхніми прогнозами, вже до 2024 року комп’ютер перекладатиме тексти краще, а до 2026-го – краще за людину писатиме твори шкільного рівня. Приблизно через 10 років роботи замінять водіїв вантажівок. Живі продавці стануть залізними до 2031 року. Трохи більше часу буде потрібно, щоб кремнієві машини змогли написати бестселер. Очікується, що це відбудеться до 2049 року. Найдовше люди затримаються в медичній сфері – до 2053-го, коли роботизовані хірурги стануть кращими за біологічних.

Фахівці прогнозують повернення виробництв у промислово розвинені країни. Наприклад, у Німеччині один авторобітник коштує більше €40 на годину, тоді як робот – від €5 до €8 на годину.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися