Неділя, 14 Квітня, 2024

5 причин, чому Android залишиться лідером

google-just-passed-1-billion-android-activations-and-its-next-operating-system-will-be-called-kitkat[1]

У той час як Microsoft остаточно поставила хрест на своїй мобільній ОС, лідер мобільного світу Android стає популярнішим. Більш того, операційка від Google навіть може почати завойовувати комп’ютери. Ось п’ять причин, чому ця ОС найближчим часом не втратить свої позиції.

  1. Android має відкритий вихідний код

Доступність вихідного коду для будь-кого є запорукою довгого життя Android. Адже на основі проекту Android Open Source Project (AOSP), який створила Google, кожен може розробити власну модифікацію чи встановити її на власний гаджет. Якщо Google втратить інтерес до Android, розвитком цієї ОС може займатися спільнота зацікавлених програмістів.

  1. Залучено багато компаній

В iOS, наприклад, Apple розробляє апаратну та програмну частину. Apple також відповідає за поширення програм. Користувачі iPhone та iPad залежать від Apple в оновленнях, підтримці тощо. Якщо компанія приймає рішення, яке не подобається, залишається лише повністю відмовлятися від її продуктів. Ситуація з мобільною Windows майже така сама, хоча і трохи м’якіша. Microsoft повністю контролює програмну частину.

На Android немає такої компанії, яка би повністю визначала його майбутнє. Хоча Google несе основну відповідальність, але існує кілька великих компаній, які можуть перехопити ініціативу. Samsung, HTC та LG самі модифікують інтерфейс ОС та розробляють додатки. Amazon робить планшети на модифікованому Android під назвою Fire OS. На Android працюють ігрові консолі, годинники, камери, телевізори, холодильники та багато іншого приладдя.

  1. Доступні альтернативні магазини додатків

Більшість користувачів Android знають лише Google Play Store. Але в екосистемі цієї ОС доступні десятки магазинів програм – ось їхній перелік. На iOS та Windows Phone також існують альтернативні маркети, але їх розвивають невеликі компанії. Окрім цього, можна інсталювати додатки безпосередньо з файлів APK.

  1. Модифіковані прошивки

Якщо вам не подобаються можливості вашого телефона, ви можете їх змінити та буквально отримати новий девайс. Це дозволяють модифіковані прошивки від фанатів та великих компаній, таких як Cyanogen. Продукти останньої настільки популярні, що ходили чутки, ніби Microsoft хотіла купити її і тим самим «вбити» Android. Експерти вже давно бачать Cyanogen ще однією мобільною екосистемою та способом розбити монополію Google у мобільному світі.

  1. Android може піти на комп’ютери

На базі Android розробляють настільні версії операційних систем. Сама Google на своїх ноутбуках робить доступним магазин Play Store. Сторонні розробники також працюють над цим. Одна з таких ОС на модифікованому Android – Remix OS – може «оживити», наприклад, старенький ПК.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися