Додатки на Android зможуть «спілкуватися» з речами, навіть коли вимкнені

Можливості Nearby Connections будуть доступними на всіх гаджетах Android, зокрема, і на застарілих, які працюють на ОС версії Jelly Bean (4.x)

Google відкриває технологію Nearby Connections, щоб світ навколо смартфона став більш інтерактивним. Для її роботи не потрібний інтернет, а необхідні лише наявні бездротові з’єднання Wi-Fi та Bluetooth. Розробники кажуть, що це відкриває безліч нових можливостей інтерактивної взаємодії смартфона Android з навколишнім світом.

Android

До сьогодні смартфони є здебільшого річчю в собі – уся «магія» відбувається в запущених додатках. При цьому під’єднати два гаджети буває досить складно. Спробуйте, наприклад, синхронізувати адресну книгу на двох смартфонах. Рішення Nearby Connections дозволяє забути про подібні складнощі та розширити можливості програм, щоб вони активували певні функції, навіть коли вимкнені.

У Google назвали приклади використання подібної можливості. Кімната в готелі може відразу «відчути», коли до неї зайшов мешканець, і встановити комфортну для нього температуру. Домашній телевізор може ввімкнути улюблений музичний канал, коли господар приходить з роботи. Телефони зможуть синхронізувати свої адресні книги, коли їх просто підносять впритул один до одного.

Google розвиває Nearby Connections з 2015 року, але лише зараз пошуковий гігант випустив інструменти для програмістів, щоб ті вбудували нові можливості у свої додатки. На основі цієї технології можна створювати також як розподілені мережі, які не залежать від центральних серверів, так і мережі з центральним ядром.

Завдяки цьому, наприклад, у класі вчитель може утворити мережу, до якої увійдуть телефони учнів. Смартфон вчителя буде головним та розсилатиме навчальні матеріали. Nearby Connections також допоможе отримати доступ в інтернет в регіонах з поганим сигналом. Смартфони мешканців утворять мережу ретрансляторів та пересилатимуть пакети даних.

Можливості Nearby Connections будуть доступними на всіх гаджетах Android, зокрема, і на застарілих, які працюють на ОС версії Jelly Bean (4.x). Для цього вони повинні мати сервіси Google Play Services версії 11.0 або вище. Розробники вже можуть публікувати свої програми з підтримкою Nearby Connections у магазині Google Play.