В Індії публікації в Instagram та Facebook враховуватимуть при підрахунку податків

Перейти до моніторингу соцмереж влада країни змушена через те, що в Індії зростання економіки є одним з найбільших у світі, але при цьому обсяги податків залишаються відносно невеликими

Коли українські чиновники та їхні родичі публічно виставляють свої надмірні статки в соцмережах, це викликає лише кілька публікацій у ЗМІ. В Індії, пише Bloomberg, вирішили, що записи в соцмережах цілком можна використовувати як сигнал для податкової служби. Вона зацікавиться новим автомобілем чи шикарним відпочинком, щоб нарахувати податки.

Індії

Починаючи з наступного місяця уряд прем’єр-міністра Нарендри Моді почне брати до уваги не лише офіційну інформацію про статки від банків, а й із соціальних мереж. Опубліковані там матеріали дозвілля та покупок повинні збігатися з офіційними можливостями людини. Так чиновники планують розпізнати тих, хто платить мало податків, але при цьому заробляє великі суми.

Перейти до моніторингу соцмереж влада країни змушена через те, що в Індії зростання економіки є одним з найбільших у світі, але при цьому обсяги податків залишаються відносно невеликими. Новий підхід дозволить відмовитися від традиційних рейдів офісами й домівками та збільшити податкові збори.

На втілення ініціативи в рамках проекту Project Insight необхідно близько 10 млрд рупій ($156 млн) упродовж семи років. Ця база доповнить індійську національну базу особистостей.

Новий проект, кажуть чиновники, не лише збільшить податкові надходження до індійського бюджету. Він також прибере корупцію та податкове свавілля.

Такі країни, як Бельгія, Австралія та Канада, вже використовують сучасні технології для пошуку прихованого заробітку. У Великобританії, наприклад, діє схожий проект «Connect». З 2010 року він приніс у федеральний бюджет близько 5,4 мільярдів доларів, хоча коштував дещо менше 100 млн доларів. Завдяки йому кількість звинувачень у фінансових махінаціях зросла на рік з 165 до 1165.

Індійська влада поки що не коментує новий проект, однак сподівається, що збори податків зростуть на 30-40% лише у першій фазі. Згодом вся фінансова інформація на кожного індійця – витрати за кредитними картками, покупки, інвестиції, депозити тощо – опиниться в єдиній системі. Уся взаємодія з податковими службами при цьому відбуватиметься у віддаленому режимі через листи.

Друга фаза розпочнеться у грудні, коли за справу візьмуться аналітики. Вони зберуть, очистять та оброблять інформацію, щоб отримати індивідуальні фінансові профілі кожного жителя.

Остання – третя – фаза має запуститися у травні 2018 року. Тоді податківці будуть передбачати фінансову поведінку жителів, їхні можливі дефолти та ризики.