П’ятниця, 19 Липня, 2024

Додаток Blippar: камера телефона розповість про людину

Було б добре, коли можна було дивитися на людину і бачити набагато більше, ніж її обличчя. Додаток Blippar хоче зробити подібну можливість реальністю для власників смартфонів. За допомогою технології розпізнавання облич та штучного інтелекту ця програма виведе на екран мобільника додаткові дані про особу, на яку наведена камера телефона.

bliparr

Утиліта Blippar використовує технології доповненої реальності, щоб відображати на екрані смартфона додаткову інформацію. Сьогодні програма здатна показувати відомості про відомі картини, показувати рекламу продуктів тощо. Але скоро вона зможе впізнавати також людей – як у реальному житті, так і за фотографіями та відео. Розробники Blippar уже додали до бази даних понад 70 тисяч публічних фігур. Користувачі також зможуть завантажувати свої фотографії.

Залишається питання приватності, адже Blippar є не першою спробою втілити пошук людей за їхніми фотографіями. Веб-сервіс FindFace від російських розробників шукає за фотокарткою в соцмережі «ВКонтакте» людей. Через нього, наприклад, користувачі часто розкривали справжні особистості жінок, які працювали в кіноіндустрії для дорослих, що викликало різноманітні скандали.

Розробники Blippar кажуть, що додавати свою фотографію до бази даних є добровільним бажанням, і її можна деактивувати. А сторонній людині додати чужу фотографію буде складно, оскільки процес аналізу вимагає рухів перед об’єктивом камери.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися