Вівторок, 23 Квітня, 2024

Видобування Bitcoin та Ethereum стало неприбутковим внаслідок обвалу їхнього курсу

Внаслідок нещодавнього падіння криптовалютного ринку видобування навіть двох найбільших криптовалют світу – Bitcoin та Ethtereum – стало неприбутковим.

Обмінний курс головної світової криптовалюти біткойн опустився нижче критичної позначки у $20 000. Експерти криптоаналітичної платформи CryptoRank повідомили, що при такій вартості цієї криптомонети її видобування уже нерентабельне для деяких видобувачів.

Ціна другої головної криптовалюти – Ethereum – впала нижче 1250 доларів. З урахуванням зростання вартості енергоносіїв та електрики ця криптовалюта також стає нерентабельною.

Використання однієї розігнаної Nvidia 3090 для генерації 130 мегахешів/сек обійдеться майнерам приблизно в 1,85-2,13 долара на день електроенергії. За цей день вони добудуть 0,001625 ETH або 2,03 долара за сьогоднішньою ціною.

Тому будь-який майнер, який витрачає більше 0,245 доларів за кіловат-годину, тепер платить за електроенергію більше, ніж заробляє у Ethereum. Стає більш рентабельним вимкнути майнінг-платформу і просто купити криптомонети за гроші.

Існує багато альтернативних криптовалют, які можна видобути за допомогою графічного процесора. Однак вони також значно зменшилися. При $0,245 кВт-год з використанням однієї Nvidia 3090 криптовалюта Ergo приносить $0,06, RavenCoin – $0,58 на день, Ethereum Classic – $0,66, а Firo – $0,70.

Щоб Ethereum знову став прибутковим, або складність має зменшитися, або ціна повинна піднятися вище 1400 доларів. Крім того, він повернеться до прибутковості, якщо вартість електрики впаде нижче $0,24 кВт-год.

За півтора два роки видобувачі Ethereum купили ком’ютерного «заліза» на 15 мільярдів доларів – це лише графічні процесори. Сума була б вищою, якщо врахувати інші компоненти, такі як процесори, блоки живлення та шасі.

За оцінкою Bloomberg, майнери Ethereum таким чином спожили близько 10% глобальних запасів відеокарт протягом криптовалютної бульбашки останніх двох років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися