Неділя, 25 Лютого, 2024

Додаток Facebook упіймали на бажанні отримати суперправа на Android

Найбільша соцмережа світу, яка є також найбільшим продавцем персональних даних, знову потрапила у скандал з приватністю. Дослідники помітили, що мобільний додаток Facebook на Android останніми днями почав вимагати значно більше дозволів, ніж це йому потрібно для роботи.Це вже не перший випадок неприйнятної поведінки додатка Facebook. У 2016 році з’явилися повідомлення про те, що програма підслуховує користувачів, скориставшись прихованим доступом до мікрофона смартфона. Отриману інформацію Facebook потім начебто використовувала для більш прицільного показу реклами.

На Android суперкористувач, він же рут-доступ, дозволяє стати повноцінним власником свого гаджета. Додатки, яким надано такі права, можуть зчитувати та записувати дані в тих папках, які зазвичай закриті для доступу.

Раптове бажання додатка Facebook розширити свої можливості сталося на хвилі скандалу з приватністю з компанією Cambridge Analytica. Остання збирала та аналізувала відомості з десятків мільйонів акаунтів Facebook без запитання дозволів та інформування користувачів. Масштаби виявилися настільки великими, що директор соцмережі Марк Цукерберг виправдовувався перед конгресом США, і скоро він також виступатиме перед чиновниками Європейського парламенту.

Експерти, які проаналізували свіжу версію мобільного додатка Facebook, кажуть, що причина незвичної поведінки може бути зв’язана з новими інструментами розробників.

У самій Facebook прокоментували, що сталася помилка в програмуванні однієї з протишахрайських систем. Як завжди, невелика кількість користувачів стикнулася з проблемою. У них додаток Facebook запитував дозвіл на рут-доступ, але для роботи програми він не потрібен. У соцмережі вибачаються перед користувачами та кажуть, що вже виправили помилку в черговому апдейті.

Це вже не перший випадок неприйнятної поведінки додатка Facebook. У 2016 році з’явилися повідомлення про те, що програма підслуховує користувачів, скориставшись прихованим доступом до мікрофона смартфона. Отриману інформацію Facebook потім начебто використовувала для більш прицільного показу реклами. Однак на виступі в сенаті США Марк Цукерберг заперечив подібну поведінку мобільного клієнта соцмережі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися