Додаток NASA скоротить час подорожі на літаку

Інженери NASA працюють над додатком, що дозволить значно скоротити час польоту. Розробка не є черговим рішенням для пасажирів – програма призначена для пілотів.

Інтерфейс програми NASA показано на планшеті справа

Суть нового додатка полягає в ліпшому плануванні маршрутів. Кожен літак летить своїм повітряним коридором – це необхідно, оскільки машин у повітрі на даний час знаходиться кілька тисяч. Так що політ повинен бути регламентований, щоб забезпечити безпеку пасажирам. Коридори ці не завжди прості, що ускладнює навігацію.

Додаток під назвою Aware Traffic Planner (TAP) завантажується на планшет пульта дистанційного керування і допоможе пілотам визначати такий план рейсу, який міг би потенційно скоротити час знаходження машини в повітрі. А отже, дозволить значно швидше дістатися до мети.

Програма не обмежується тільки рекомендаціями пілотові нового маршруту. Додаток з’єднується із системою ADS-B (Automatic Dependent Surveillance-Broadcast), яка сканує повітряний рух, щоб переконатися, що нова траса не перетинається з планом польотів інших літаків. Він також надає в режимі реального часу, прогнози погоди і сили вітру.

Розробка поки що проходить лабораторні випробування. А протягом наступних трьох років система буде використовуватися в літаках Virgin America і Alaska Airlines.