П’ятниця, 14 Червня, 2024

Лазерне гоління: реальність чи обман?

Нещодавно чоловіки отримали радісну новину, адже їхні проблеми з голінням, як то порізи чи роздратування шкіри, можуть стати історією. Принаймні саме так обіцяють творці лазерної бритви Skarp. Користування нею навіть не потребує використання піни, лосьйону та інших косметичних засобів, але експерти вважають цей проект шахрайським.

Один із таких фахівців, що сумнівається, – Олег Артамонов, експерт з краудфандингових кампаній. Принцип дії бритви він називає вкрай сумнівним. Посилатися на технології лазерної та фотоепіляції в даному випадку не актуально, оскільки лазерні епілятори працюють інакше.

Принцип дії даних пристроїв полягає в тому, що включений до складу волосся пігмент меланін поглинає світло з довжиною хвилі 700-800 нм (у ближньому інфрачервоному діапазоні) значно краще, ніж шкіра. За рахунок цього підбирається така потужність епілятора, при якій випромінювання розігріває волосяні фолікули і руйнує їх, а шкіра навколо при цьому не перегрівається.

У лазерної епіляції є протипоказання, а проведення процедури вимагає суворого дотримання і клієнтом, і фахівцем техніки безпеки. Творці ж Skarp про протипоказання нічого не говорять, проте стверджують, що лазерний промінь, який використовується в бритві, перерізає волосся. На думку Артамонова, такий потужний вплив призведе до появи на шкірі опіків та інших неприємних наслідків, із втратою зору включно.

«Лазерна епіляція не зрізає волосся – вона зупиняє їхнє зростання, – підкреслює експерт. – Щоб перепалити волосся, потрібен лазер з потужністю в кілька сотень міліват – на два порядки більше, ніж у лазерної указки».

Так бритва Skarp працює в уяві її розробників

Крім того, порівняно зі звичайною бритвою, яка ефективно зрізає волосся, тільки якщо розташовується під певним кутом до нього, лазерний промінь такого «кута атаки» не має. Артамонов зазначає, що лазерний промінь буде різати все, що попадеться на його шляху. Фактично якщо провести лазерною бритвою по будь-якій опуклій частині обличчя, то з одного боку залишиться щетина, з іншого – опік на шкірі.

Експерт також звернув увагу на те, що довжина хвилі світлового променя, що руйнує меланін, припадає на початок інфрачервоного діапазону, і тому його погано видно. Однак на відео випромінювання нагадує світло лазерної указки.

«Можна з дуже великою впевненістю сказати, що лазерна бритва попросту технічно неможлива, – каже він. – Якщо, звичайно, не згадувати анекдот: «Так у всіх же обличчя різні! – Так, але тільки до першого гоління».

Разом з тим експерт залишає стартаперам шанси, припускаючи, що на фото і відео – лише гарний прототип, а реальний пристрій інженери зможуть створити тільки після збору коштів. Опубліковане відео, яке нібито демонструє робочий прототип лазерної бритви, має низьку якість і не дозволяє розглянути подробиці.

До того ж ефективність Skarp украй низька – п’ять волосків за дві хвилини. При цьому автори пояснюють, що тонкий дріт на кінці бритви є оптоволокном, всередині якого проходить лазерний промінь. Однак відомо, що з оптоволокна світ виходить виключно з торця.

«Найбільш очевидним припущенням є те, що на кінці бритви – звичайний ніхромовий дріт, розпечений до червоного кольору. Тому й автор ролика намагається не торкатися нею шкіри, а зйомка зроблена через зелений фільтр – щоб не було видно червоного розжарення зволікання, – говорить експерт. – Красиве світіння червоним «прототипів», що показано на фотографіях – швидше за все, або 3D-рендеринг, або модельки з плоским акриловим світловодом усередині ручки, який підсвічується звичайною лазерною указкою або парою червоних світлодіодів».

Артамонов нагадує, що теоретично вкладники можуть довести шахрайський характер кампанії, щоб повернути гроші. Проте зробити це дуже складно, хоча подібні прецеденти все ж були.

У штаті Вашингтон суд визнав винним у шахрайстві учасника ігрового проекту Asylum Playing Card. Горе-стартапер зобов’язаний виплатити інвесторам більше 50 тисяч доларів, при цьому загальні збори проекту в краудфандингу не перевищували 25 тисяч. Отримавши гроші, автор кампанії не став обтяжувати себе випуском обіцяного продукту, а із середини 2013 року просто перестав реагувати на листи від інвесторів.

За матеріалами: Hi-Tech.Mail.Ru

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися