Четвер, 30 Травня, 2024

Додаток Samsung In-Traffic Reply відповідатиме по мобільнику замість водія

Компанія Samsung випустила мобільний додаток, який повинен зробити водіння безпечнішим. Програма під назвою In-Traffic Reply покликана допомогти водіям не відволікатися в дорозі. Додаток використовує GPS та інші сенсори для автоматичної активації, коли визначає, що користувач їде на велосипеді або за кермом автомобіля.

In-Traffic Reply

Для автоматичної відповіді можна вибрати кумедний анімований варіант за замовчуванням (“I’m driving, so I can not answer at the moment.” – “За кермом, не можу зараз відповісти”) або налаштувати власне повідомлення.

Зараз Samsung приймає заявки на участь у бета-тесті In-Traffic Reply для Android у Нідерландах. Фінальна версія планується до виходу в Google Play в середині травня.

Попри закони, які забороняють користуватися мобільними гаджетами за кермом, майже 88% водіїв продовжують це робити. За годину їзди водій витрачає близько 3,5 хвилин часу на те, щоб відволіктися на мобільний пристрій. З 8 млрд км, які проїхали водії-учасники, майже 467 млн км вони провели, не приділяючи належної уваги дорожній обстановці. У середньому водії відволікаються від дороги на гаджети протягом 6% часу кожної поїздки.

Користуватися смартфоном за кермом заборонено, бо короткий погляд на екран смартфона збільшує ймовірність ДТП у 20 разів. За дві секунди, поки водій не дивиться на дорогу, а зосереджений на гаджеті, автомобіль на швидкості 90 км/год проїжджає два баскетбольних майданчики.

До речі, чим «розумніший» автомобіль, тим більше відволікається водій від дороги. Проведені дослідження показали, що при використанні сучасних навігаційних систем або підключених до авто USB-пристроїв водій може відволікатися від дороги довше, ніж при роботі зі старими кнопковими системами.

Голосове керування, яке багато хто вважає рішенням проблеми відволікання водія, породжує ще більше проблем. Адже хоча очі людини за кермом дійсно можуть весь час дивитися на дорогу, її увага буде прикута зовсім до іншого. Усе через те, що голосове управління вимагає багато уточнювальних деталей.

Крім самих електронних систем авто, які відволікають увагу водія, велику роль відіграють також людські звички щодо їхнього використання. Так, дослідження показують, що ті, хто часто користується телефоном за кермом (навіть з гарнітурою), водять швидше і агресивніше, ніж ті, хто рідко розмовляє по мобільнику під час руху. Зокрема, любителі поговорити за кермом їздять на 5 км/год швидше, удвічі більше перебудовуються з ряду в ряд, люблять їздити в крайній лівій смузі і натискають на гальма в останній момент.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися