Неділя, 16 Червня, 2024

Google стала першою іноземною інтернет-компанією Куби

Сервери компанії Google запрацювали на території Куби. Це дозволило суттєво пришвидшити інтернет на острові та спростити зберігання даних.

google

На своїх кубинських серверах Google планує зберігати популярний контент. Завдяки роботі місцевого дата-центру жителі зможуть швидше отримати доступ для перегляду відеороликів на хостингу YouTube, а також користуватися можливостями електронної пошти Gmail.

У грудні минулого року в Гавані керівники компанії Google підписали угоди, що проведуть на Кубі інтернет, а також встановлять власні сервери. До цього з’єднання з інтернетом на півострові було одним з найбільш повільних у світі, оскільки підключення відбувалося через оптоволоконний кабель, проведений з Венесуели.

Однак повільний інтернет не мав суттєвого значення, оскільки на Кубі доступ до домашнього інтернету мали тільки журналісти, лікарі, вчені та викладачі. У 2014 році Барак Обама відзначив, що проникнення вебу в країні складає близько 5% та є одним з найнижчих у світі. На Кубі провайдерам інтернету законодавчо було заборонено надавати доступ в глобальний інтернет тим користувачам, які не мають підтвердженого державою дозволу. Близько 2 млн місцевих жителів мали шукати різноманітні шпарини.

Закритість не дозволяє Кубі йти в ногу з часом, тому керівній партії, попри своє бажання, доводиться послабляти контроль. Наприклад, з 2009 року влада відкрила майже сотню інтернет-кафе в усій країні. Однак і в цьому разі доступ до світового інтернету виявляється дорогим задоволенням для населення: візит до закордонного сайту коштує в сім разів дорожче, ніж перегляд національних ресурсів. За читання зарубіжних матеріалів кубинцям доводиться платити близько $4,50 на годину. При цьому середня заробітна плата по країні становить $20.

Деякі кубинці знайшли інтернет через зарубіжних родичів, які привозять обладнання для налаштування Wi-Fi та вклинюються в чиєсь з’єднання 3G. Саме тому молоді кубинці воліють проводити час біля готелів, особливо там, де виходять в онлайн багаті кубинці та іноземці. Вони підключаються до їхніх бездротових мереж, використовуючи запозичені паролі. Деякі жителі навіть отримують економічну вигоду від такого напівпідпільного інтернету: вони завантажують фільми, музику та інші матеріали, а потім розповсюджують їх серед друзів та родичів на USB-носіях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися