Вівторок, 18 Червня, 2024

Домашні роутери з Wi-Fi 7 «розганятимуться» до 33 Гбіт/с

Wi-Fi Alliance, який створює стандарти Wi-Fi, заявив, що Wi-Fi 7 буде пропонувати максимальну пропускну здатність принаймні 30 Гбіт/с. Згодом Qualcomm, який є членом цього альянсу, уточнив цю цифру. Компанія заявила про те, що створена нею платформа Pro Series Gen 3 підтримуватиме до 33 Гбіт/с. Ця швидкість є вражаючим стрибком від 9,6 Гбіт/с у Wi-Fi 6 і 6E.

Технологія наступного покоління націлена на інтенсивні мережі, такі як віртуальна і доповнена реальність, потокове відео 4K і вище, а також хмарні обчислення та ігри. Удосконалюючи роботу на фізичному рівні (PHY) змінюючи контроль доступу до середовища (MAC), Wi-Fi 7 дозволить передавати дані з меншою затримкою.

Як і Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7 повинен мати можливість використовувати діапазон 6 ГГц, одночасно розширюючи підтримку ширини каналу від 160 МГц до 320 МГц.

Інші очікувані переваги Wi-Fi 7 включають багатоканальну роботу, що дозволяє одночасно використовувати кілька діапазонів частот. Qualcomm також вказала на корпоративні точки доступу 10 Гбіт/с і до 500 користувачів на канал.

Qualcomm оголосила про два тридіапазонних і два чотиридіапазонних пристрої для домашнього та ділового використання. Компанія очікує, що Wi-Fi 7 з’явиться в домівках вже наступного року.

Чотиридіапазонний варіант Qualcomm Network Pro 1620, який можна використовувати в домашніх мережевих маршрутизаторах, забезпечує швидкість до 33,1 Гбіт/с.

Незважаючи на те, що Wi-Fi Alliance ще не закінчив стандарт, виробники чіпсетів Wi-Fi MediaTek і Broadcom також позначили 2023 рік як очікувану дату дебюту Wi-Fi 7 і демонструють технології Wi-Fi 7. Віджай Нагараджан, віце-президент Broadcom з маркетингу відділу бездротових комунікацій та підключення, сказав, що домашні пристрої з сьомою версією вай-фаю мають з’явитися у другій половині 2023 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися