П’ятниця, 14 Червня, 2024

Сім днів без соцмереж покращують самопочуття

Достатньо відпочити всього один тиждень від соцмереж, щоб зменшити відчуття подавленості та тривожності. Дослідження показало, що люди, які робили перерву на таких платформах, як TikTok, Instagram, Twitter і Facebook протягом семи днів, відзначали підвищене самопочуття.

Доктор Джефф Ламберт, який очолював групу дослідників з Університету Бата, сказав: «Соціальні мережі є частиною життя, і для багатьох людей це невід’ємна частина того, хто вони і як вони взаємодіють з іншими. Але якщо ви щотижня витрачаєте години на прокручування і відчуваєте, що це негативно впливає на вас, можливо, варто скоротити використання, щоб побачити, чи допомагає це».

Дослідники розділили вибірку з 154 людей у віці від 18 до 72 років на дві групи – одній із них було заборонено доступ до соціальних мереж, а іншій – ні.

У середньому учасники використовували соціальні мережі вісім годин на тиждень.

Учасників опитували щодо їх базового рівня тривоги та депресії, а також їхнього самопочуття за допомогою трьох визнаних тестів.

Їх попросили оцінити свій стан такими твердженнями, як «Я відчував оптимізм щодо майбутнього» та «Я думав ясно». Щоб виміряти депресію, учасникам задавали запитання, зокрема, «як часто протягом останніх двох тижнів вас турбували слабкий інтерес чи задоволення від того, що робити».

Тривожність контролювалася за допомогою шкали загального тривожного розладу, яка визначає, як часто людину турбує відчуття нервозності або неспокою, або нездатність перестати хвилюватися.

Ті, хто робив тижневу перерву в соціальних мережах, бачили, що їхнє самопочуття піднялося в середньому з 46 до 55,93 за шкалою психічного благополуччя Уорвіка-Едінбурга.

Рівень депресії в цій групі знизився з 7,46 до 4,84 за Опитувальником здоров’я пацієнтів, тоді як рівень тривоги впав з 6,92 до 5,94 за шкалою.

Результати цього дослідження підтверджують попередні звіти, які пов’язують регулярне використання соціальних мереж з більш високим рівнем депресії та тривоги. Але не встановлено, чи веде використання соціальних мереж до проблем із психічним здоров’ям, чи вже існуюче погане почуття змушує людей використовувати онлайн як засіб підтвердження.

У майбутньому дослідники сподіваються вивчити вплив призупинення використання соціальних мереж на певні сегменти населення, такі як молоді люди та люди з фізичними та психічними проблемами.

Вони також сподіваються зв’язатися з людьми протягом тижня, щоб побачити, чи справляє перерва в соціальних мережах тривалий ефект.

Перерви в соціальних мережах можуть стати одним із пакетів клінічних рекомендацій, які допоможуть людям керувати своїм психічним здоров’ям, кажуть експерти.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися