Середа, 22 Травня, 2024

Дослідники зробили голографічний дисплей зі звичайного старого екрану iPhone 14

В даний час єдиним способом створення голографічних дисплеїв є використання складних і дорогих лазерних випромінювачів. Однак новий підхід може зробити голографічні зображення набагато більш життєздатною тактикою для додатків віртуальної реальності тощо. Новий підхід показує, що ми можемо створювати голографічні дисплеї на набагато доступнішому рівні, ніж дорогі лазерні системи, які використовувалися раніше.

Дослідники, які брали участь у прориві, опублікували свої висновки в Optics Letters. Вони кажуть, що змогли створити реалістичні 3D-голографічні дисплеї, використовуючи лише сенсорний екран iPhone. Щоб продемонструвати можливості, створили двошарове оптичне відтворення повнокольорового тривимірного зображення.

Вони зробили це, проектуючи перший шар за допомогою просторового модулятора світла. Другий шар, однак, проектувався екраном, знятим з iPhone 14. Це дозволило дослідникам скоординувати зображення, щоб створити реалістичний голографічний дисплей, який виглядав дуже схожим на ті, що створювалися дорогими лазерними системами.

Незважаючи на те, наскільки простим це може здатися, цей підхід дуже складний, і він вимагає багато ретельного моделювання, щоб створити алгоритм, що відповідає за координацію світла від екрану та просторового модулятора світла. Але вся ця робота окупилася, і новий підхід показує, що ми можемо створювати голографічні дисплеї на набагато доступнішому рівні, ніж дорогі лазерні системи, які використовувалися раніше.

У минулому ми бачили використання голограм, наприклад, коли NASA «телепортувало» лікаря на МКС . Але перш ніж ми почнемо бачити цю нову технологію, дослідникам доведеться знайти нові способи масштабувати її та зробити більш прийнятною для комерційного та військового використання.

Це ще не означає, що в найближчому майбутньому ми матимемо голографічні дисплеї на долоні. Однак дослідники знайшли спосіб зробити технологію більш доступною, навіть якщо вона все ще дуже складна.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися