Неділя, 3 Грудня, 2023

У Києві з’явилася комунальна веб-карта

Через зношеність комунальної інфраструктури в Києві трапляються різноманітні аварії, і тому люди часто вимушені сидіти без води чи тепла. Тож міська адміністрація вирішила зробити спеціальний портал, де всі поломки та стан їхнього ремонту відображаються на мапі міста. На думку чиновників, це дозволить жителям столиці оперативно контролювати вирішення проблем. Називається ресурс «Карта відновлення комунальних послуг».

На карті показуються ремонтні роботи з відновлення опалення, холодного та гарячого водопостачання, електрики, каналізації та газу. Кожен вид робіт позначений відповідною іконкою. А що показувати на мапі, вирішуєте ви, виставляючи чи знімаючи позначки навпроти відповідних пунктів на панелі інструментів.

Також на панелі інструментів можна визначити тип проблем. Як це не смішно, але в київських комунальників є проблеми «заплановані», тобто передбачені заздалегідь ремонти та профілактичні огляди. Комунальники тут праві: навіть якщо опалення чи воду відключили за планом, людям від цього не легше. Як і слід було очікувати, планових проблем значно менше, ніж позаштатних.

Масштабування карти дозволяє групувати позначки. При її зменшенні вони зливаються, а коло позначки показується цифра – скільки подібних проблем в даній групі. При збільшенні ж масштабу групи навпаки розпадаються. Таким чином тип проблеми можна визначити з точністю до будинку.

Клікнувши по конкретній іконці, ви отримаєте інформацію про проблему, дату її виникнення та планову дату ліквідації аварії, виконавця робіт, балансоутримувача споруди та її адресу. Це дуже корисно, якщо питання стосується власного будинку. Проте така інформація доступна не для всіх позначок. На багатьох з них дані чомусь вантажитися не хочуть. Спишемо це на те, що ресурс працює в дослідному режимі. А якщо клікнути при малому масштабі карти по групі, то він одразу зміниться на найбільший, що дозволяє сервіс, а на карті з’являться позначки для кожного будинку.

Для того щоб знайти свій будинок, не обов’язково роздивлятись карту. Достатньо ввести адресу в рядок пошуку на панелі інструментів, і карта сфокусується на ньому. Саме сфокусується, бо жодної позначки не з’явиться. Зате споруду можна знайти навіть якщо в ній все гаразд.

За подібним принципом працює і «Карта звернень». На неї можна перейти, натиснувши відповідну кнопку на панелі інструментів, а запустили її дещо раніше.

Звернення діляться на три типи: виконані, невиконані і ті, що в роботі, та показуються відповідним кольором. Набір функцій тут схожий з мапою ремонтів – виставляючи позначки, можна фільтрувати інформацію. Тільки типів скарг набагато більше, ніж видів ремонту – всього близько сотні.

Також є фільтрація за районами, чого немає на комунальній карті. Тут є невеличкі помилки, наприклад, неправильне відношення до районів. Проте така система загалом дуже зручна для мешканців адміністративних утворень.

Натиснувши на позначку, можна ознайомитися з самою проблемою, станом її вирішення, відповідальною особою та навіть поділитися нею в соцмережах.

Справа є панель з текстовою інформаціє щодо проблем. Наскільки цей інструмент корисний, сказати важко, адже знайти там скаргу щодо конкретних об’єктів доволі проблематично.

Окрім скарг є і розділ з подяками. Їх, звісно, значно менше, ніж повідомлень про проблеми.

Вікно статистики показує відсоткове співвідношення вирішених та невирішених питань.

А кнопка перевірки виконання звернень відправить вас на портал КМДА, де треба ввести номер запиту.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися