Субота, 20 Квітня, 2024

Дрони опанували ще одну професію

На додачу до розвідки та фотографування у дронів з’явилося ще одне заняття – вони тепер будують мости. Подібне реалізували спільними зусиллями фахівці Інституту динамічних систем та управління і лабораторії імені Грамаціо Колера.

Використовуючи кілька дронів, систему захоплення рухів і мотузку, ученим вдалося побудувати повністю функціональний міст із мотузки і наочно довести, що аналогічним чином можна створювати різні конструкції у важкодоступних місцях.

Для побудови моста було використано мотузку Dyneema, яка відрізняється високою міцністю при дуже невеликій масі. Метр такої мотузки діаметром 4 мм важить всього 7 г, при цьому вона може витримати масу до 1300 кг. Підсумковий результат довжиною 7,4 м складається з близько 120 м мотузки і витримує людину.

Що стосується згаданої вище системи захоплення рухів, якою була обладнана тестова кімната, то вона використовувалася для визначення положення дронів у просторі. Отримувані дані оброблялися на комп’ютері, який по бездротовому каналу відправляв дронам команди в реальному часі. Квадрокоптери були оснащені моторизованою котушкою, яка дозволила регулювати ступінь натягу мотузки.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися