Геннадій Гайдабура: «М2М-рішення допомагають перемагати»

Сучасні компанії постійно розвиваються. Вони вводять нові послуги, підвищують стандарти обслуговування, вдосконалюють підходи до клієнтів, оновлюють свої логотипи…

І МТС не є винятком – оператор завжди в русі і пошуку. Директор з продажу та абонентського обслуговування «МТС Україна» Геннадій Гайдабура в невеликому інтерв’ю трохи розповів про це.

– Геннадію Анатолійовичу, що на сьогоднішній день може запропонувати МТС корпоративним абонентам? Які з послуг компанії сьогодні найбільш конкурентні?

Взагалі, сервісні пропозиції у всіх українських операторів дещо схожі. На нашу думку, МТС насамперед випереджає конкурентів у персоналізованому підході до корпоративних клієнтів.

Ми приділяємо їм більше уваги, швидше реагуємо на їхні потреби. Також вважаємо, що ми оперативніші і гнучкіші у вирішенні завдань. Разом з цим ми постійно готові до конвергентних пропозицій, які об’єднують мобільний і фіксований зв’язок. До того ж – і ми цим пишаємося – у нас найбільш конкурентні тарифи на послуги зв’язку. Компанія надає те, чого не вистачає іншим операторам України, – наприклад, послугу «МТС Коннект 3G» і сервіс BlackBerry. Це наші ексклюзивні переваги.

– До речі, зараз виробник телефонів BlackBerry зазнає певних змін. Чи впливає це якимось чином на попит щодо цих послуг?

Ви маєте на увазі обсяг продажів? Ні, він у нас досить стабільний. Хочу сказати, що впливає на випуск нових моделей телефонів: останні моделі BlackBerry стали більш схожими на iPhone або Android-смартфони. Загалом це досить специфічний ринок і до того ж стабільний.

– Зараз розвиток ринку мобільного зв’язку дещо сповільнився через відсутність в операторів 3G-ліцензії. Після отримання ліцензії які нові пропозиції може отримати бізнес?

Зараз в Україні великий відкладений попит на 3G у всіх абонентів. Корпоративним клієнтам ми зможемо запропонувати нові програми, наприклад, у сфері «хмарних» рішень. Одним словом, усі ті можливості, які дає зв’язок третього покоління. Ми бачимо, як стрімко зростає кількість смартфонів у нашій мережі, тому МТС здійснює її модернізацію, у результаті якої на 30% підвищиться пропускна здатність пересилання даних. До того ж наша мережа буде готова до введення 3G/4G. Власне, пересилання даних і є основною метою цієї модернізації.

– Які тенденції, на які є попит серед корпоративних клієнтів, ви можете виділити?

Ми спостерігаємо зростання кількості М2М-підключень: кількість реалізованих SIM-карток для «міжмашинного» з’єднання» щороку зростає приблизно на 50%.

Та це й не дивно, враховуючи, що М2М-рішення – це не данина моді, а конкретна виробнича потреба. Бізнес чітко усвідомлює, що «міжмашинні» телекомунікації дозволяють не лише економити кошти, а й дають можливість стати ефективним, конкурентним і, як результат, – перемагати. Тому компанії все частіше встановлюють SIM-карти в автомобілі, електромережі, на транспортні контейнери, постійно цікавляться новими можливостями, замовляють у нас різноманітні М2М-програми. Поки немає 3G, корпоративний ринок розвивається саме завдяки М2М.

– Два роки тому МТС почала змінювати оформлення магазинів. Компанія завершила цей процес, чи можна говорити про його конкретні результати?

Ми майже завершили редизайн магазинів – з майже 550 зі старим оформленням залишилися буквально одиниці. До кінця поточного року вони також отримають новий дизайн. Ми намагаємося надати нашим магазинам сучасний вигляд, зробити їх світлими, зі зручним зонуванням, комфортними робочими місцями. І редизайн для нас – не окремо взятий проект. Це комплексна програма з впровадження високих стандартів обслуговування.

Компанія нараховує близько сорока власних магазинів, решта – це магазини дилерів, що працюють за нашою франшизою. Цього року наші співробітники розмістилися в 150 дилерських точках. Працівників ми ретельно підбираємо, навчаємо за нашими високими стандартами, вони входять до штату МТС. Завдяки цьому у вищезгаданих магазинах можна отримати повний спектр послуг МТС високої якості. У результаті нашим абонентам стало зручніше і комфортніше в магазинах компанії. Про це свідчать відгуки наших клієнтів, а також те, що кількість відвідувачів постійно зростає.