П’ятниця, 24 Травня, 2024

Друк методом сублімації: переваги та недоліки принтерів

Сублімаційний друк – це метод, що дозволяє переносити малюнки або зображення на жорсткі об’єкти або поліефірні тканини. Цей метод дуже привабливий завдяки простоті процесу навчання, низьким початковим інвестиціям і широкому спектру продуктів, які вже підготовлені для сублімації.

На деяких поліграфічних процесах, сублімаційні принтери стали реальною альтернативою струменевим та лазерним приладам. Інший принцип роботи дозволяє інноваційному обладнанню значно підвищити її якість. Через накладення одну на одну крапок чотирьох основних кольорів можна отримати нові відтінки. Ця технологія стала більш доступною в сублімаційних моделях, так як в струменевому принтері чорнила дуже часто засихають, а в лазерному – існує проблема з поєднанням елементів. Так як в технології сублімаційних машин використовуються спеціальні стрічки з барвниками всього трьох кольорів (cyan, magenta, yellow), цій техніці вдалося уникнути типових проблем з кольором. Ще одна особливість конструкції – нагрівальний елемент, який необхідний для переходу барвника з твердого стану в газоподібний. А найдивніше, що навіть під впливом температури, твердий барвник повністю мине стадію рідкого агрегатного стану.

Серед переваг друку методом сублімації можно виділити:

 • Це один з небагатьох методів, що дозволяють друкувати на твердих поверхнях (чашки, тарілках, годинниках, тощо).
 • Це відносно просто і вимагає дуже короткого терміну навчання.
 • Пропонує необмежену колірну гамму. Ви можете отримати тисячі різних відтінків, використовуючи чотирьохкольорові чорнила (CMYK). Додавання нового кольору в ваш дизайн не вимагає додаткових витрат. Ось чому це відмінний варіант для друку фотографій.
 • Вам не потрібно встановлювати мінімальний тираж. Незалежно від того, персоналізуєте ви 1 або 1000 одиниць, собівартість одиниці залишиться незмінною.
 • Після сублімації друк інтегрується в основу і стає її частиною. На відміну від копіювального паперу результат непомітний на дотик, не дряпається і не втрачає колір.
 • Оскільки це просто і швидко, ви можете виконувати замовлення в день отримання.

Але є і недоліки:

 • Тканина повинна бути 100% поліестер або не менше 2/3 поліестеру.
 • Для нетекстильних основ можна використовувати тільки предмети зі спеціальним поліефірним покриттям.
 • Елементи сублімації повинні мати білу або світлу область друку.
 • Виріб може втратити колір протягом декількох місяців через вплив ультрафіолетових променів, якщо він постійно перебуває під прямими сонячними променями.
 • Як і у всіх інших принтерів, головки в конструкції можуть забитися, якщо вони не використовуються часто. З цієї причини рекомендується постійно тримати принтер увімкненим.
 • Що стосується будь-якої маркування за допомогою передачі цифрового зображення, розмір друку обмежений.

Сублімаційний принтер використовує барвник на плівці для друку будь-яких проектів. Особливість технології в тому, що тверда речовина перетворюється в гази і таким чином переноситься на основу. Ця техніка часто використовується в рекламній індустрії для друку на сувенірах, одязі, фотопапері і в журналах.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися