Понеділок, 15 Квітня, 2024

Директор Google Сундар Пічаї попередив про загрози свободі в інтернеті

Вільний та відкритий інтернет знаходиться під атакою країн по всьому світу. Таку думку висловив директор найбільшого інтернет-пошуковика Google Сундар Пічаї в інтерв’ю BBC.

За словами топ-менеджера, багато країн обмежують потоки інформації, і ця модель часто сприймається як належне.

Сундар Пічаї є не лише директором Google. Він також очолює холдинг Alphabet, якому належать Google, Waze, FitBit, DeepMind.

За останні 23 роки Google, ймовірно, вніс найбільший вклад у розвиток відкритого та безкоштовного інтернету порівняно з будь-якою іншою компанією. За наступні 25 років ще два технологічні досягнення призведуть до революційних змін: штучний інтелект та квантові комп’ютери.

Однак при цьому ж Google усіляко ухилявся від сплати податків. У 2017 році пошуковий гігант перевів $20 млрд на Бермудські острови через датську компанію-прокладку. Нині, каже Пічаї, Google не використовує цю схему і є одним з найбільших світових платників податків.

Коли журналіст запитав щодо зростання китайської моделі інтернету з авторитарним керівництвом та масштабним спостереженням, Пічаї відповів, що вільний та відкритий інтернет “знаходиться під атакою”. Він не згадував Китай безпосередньо, але сказав: “жоден із наших основних продуктів та сервісів недоступний у Китаї”.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися