Понеділок, 22 Липня, 2024

Експеримент для розваги довів, що замість мідного дроту для інтернету можна взяти мокру мотузку

Інженери невеликого британського інтернет-провайдера Andrews & Arnold отримали швидкість доступу в онлайн на рівні 3,5 Мбіт/с, скориставшись незвичним обладнанням. Вони не використовували звичні мідні дроти або оптоволокно. Вони взяли звичайну мотузку, змочену солоною водою.

Імпровізований дріт мав довжину трохи більше двох метрів. Ідея такого експерименту прийшла технікам від жарту, що широкосмугове інтернет-з’єднання можна отримати на будь-яких мотузках. «Чесно кажучи, це було цікаво. У нас є обладнання, яке ми могли перевірити в офісі, чому б не спробувати?» – розповідає директор Andrews & Arnold Адріан Кеннард.

Для забезпечення зв’язку інженери використовували технологію asymmetric digital subscriber line (ADSL), яка сьогодні використовується у близько половини користувачів Великої Британії. Вона також знайома багатьом українцям, адже вона дозволяла пересилати дані по телефонних дротах та одночасно користуватися телефоном.

Професор Джим Аль-Халілі з Університету Суррея пояснив, чому жарт виявися працездатним. Хоча мокра мотузка погано проводить струм, якщо порівнювати з мідним дротом, але пересилання інформації мало стосується струму. Потік даних – це електромагнітна хвиля високої частоти, котрій не має особливої різниці, в якому матеріалі рухатися.

Інженери кажуть, що відкрита ними технологія не має комерційних перспектив. Але вона показує, наскільки гнучкою є технологія ADSL. Це може бути важливо, коли необхідно отримати зв’язок, але немає можливості полагодити лінію традиційними засобами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися