Експериментальний дрон зі штучним інтелектом визначає жорстокість у натовпі

Правоохоронці завдяки новому дрону зможуть ретельніше контролювати натовп та швидше помічати розбурхування в ньому насилля – штовханину, бійки, стрілянину тощо. Машину створили науковці з Великобританії та Індії, а свій проект вони назвали Eye in the Sky – «око в небі». Лідер проекту Амарджот Сінгх з Університету Кембриджа говорить, що почати розробку підштовхнув теракт у 2017 році на стадіоні «Манчестер Арена».

Правоохоронці завдяки новому дрону зможуть ретельніше контролювати натовп та швидше помічати розбурхування в ньому насилля – штовханину, бійки, стрілянину тощо. Машину створили науковці з Великобританії та Індії, а свій проект вони назвали Eye in the Sky – «око в небі». Лідер проекту Амарджот Сінгх з Університету Кембриджа говорить, що почати розробку підштовхнув теракт у 2017 році на стадіоні «Манчестер Арена».дрон

Основою для нового шпигунського дрона став відносно дешевий квадрокоптер Parrot AR ($200). Машина кружляє над натовпом та передає в реальному часі відео на віддалені сервери. Штучний інтелект відразу аналізує ці записи та визначає людей, які проявляють насилля. Зараз проект розпізнає п’ять дій – удушення, удари руками, ногами, стрілянину і поножовщину.

У лабораторних умовах система показує дуже гарний результат – вона розпізнає насилля в натовпі у 94% випадків. Однак це має бути відкритий простір, багато вільного місця, люди мають робити різкі рухи. При цьому якщо натовп збільшиться до 10 людей, точність розпізнавання падає до 79%.

Деякі експерти вже побоюються можливих зловживань новою технологією. Влада може використовувати подібних дронів у поєднанні з іншими методами шпигування для шпигування за політичними опонентами та громадянами. Однак Сінгх переконаний, що створене його командою рішення може мати позитивний вплив на світ, дозволяючи боротися зі злочинністю та тероризмом. За його словами, можуть знадобитися нові закони, щоб подібною технологією не зловживали. «Усе що завгодно можна використати для блага, – каже він. – Усе що завгодно можна використати для шкоди».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я