П’ятниця, 1 Грудня, 2023

YouTube визнали відповідальним за завантажені піратські відео і можуть змусити блокувати їх

Сьогодні правовласники можуть скаржитися в YouTube, щоб той прибрав завантажені без їхнього дозволу відео. Комерційний суд Відня вважає, що цього недостатньо. Днями суд у справі місцевого телеканалу Puls 4 постановив, що YouTube несе відповідальність за завантажений контент. Юристи відеохостингу спробували довести, що сервіс Google є лише незалежним посередником. Але суд навів приклади, які показали, що YouTube сам вирішує, які відео показувати, і тому несе відповідальність за них.YouTube

Суд постановив, що YouTube повинен блокувати завантаження контенту, який порушує авторські права. Відеохостинг, на думку суддів, не є звичайним незалежним посередником, оскільки робить свідомі дії з контентом: він його реорганізує за категоріями, оптимізує його показ, зв’язує одні відео з іншими, надає рекомендації тощо. «Через ці зв’язки YouTube виходить за рамки нейтрального посередника і таким чином не може розраховувати на привілеї постачальника послуг розміщення», – йдеться у висновку суду.

Як кажуть представники каналу Puls 4, цей вердикт має потенціал здійснити революцію в інтернеті. Хоча рішення поки що обмежується авторськими правами, телеканал вважає, що його можуть розширити на інші сфери та послуги. «Медіа, які називають себе соціальними мережами, повинні усвідомити, що вони також повинні нести відповідальність за контент, на якому вони заробляють багато мільйонів, – каже керівний директор Puls 4 Маркус Брейтенекер. – Це зміна гри».

У YouTube поки що ретельно вивчають отриманий вердикт та кажуть, що розмірковують над наступними кроками. «Ми розглядаємо всі варіанти, з апеляцією включно, – кажуть представники відеосервісу. – YouTube серйозно ставиться до захисту правовласників і надає їм інструменти для захисту та використання свого контенту».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися