Експерти бояться, що гонка озброєнь штучного інтелекту випадково розпочне війну

Віддалене керування дронами також дозволяє військовим почуватися більш захищеними, через що вони починають діяти зухваліше

Віськові аналітики стурбовані, що сучасний тренд по інтеграції штучного інтелекту в озброєння та військове обладнання може випадково призвести до війни між націями. Гонка інтелектуального озброєння, на думку експертів, призведе до нехтування існуючими міжнародними нормами комунікації між країнами. Це призведе до заплутаного становища, яке потенційно може підштовхнути до військового конфлікту.

За даними доповіді агенції безпеки США Center for a New American Security (CNAS), найбільш ймовірним сірником, що розпочне війну, може стати використання дронів. Сьогодні робота цих літальних апаратів стала здебільшого автоматизованою, і вони здатні виконувати самостійно прості задачі, наприклад, кружляти над ціллю. Китай, кажуть аналітики, йде далі, і впритул наближається до летальної взаємодії дронів. Один з прикладів таких машин – дрон Blowfish A2, який Китай експортує і який, згідно його рекламного опису, «здатний на повну автономність, включаючи прицільні удари».

Віддалене керування дронами також дозволяє військовим почуватися більш захищеними, через що вони починають діяти зухваліше. «Неясно як кожна із сторін інтерпретуватиме певну поведінку, – каже старший співробітник CNAS Грегорі Аллен. – Сторона, що запускає автономний дрон, вважатиме, що це дрібниця. Інша сторона може збити апарат з тієї ж причини. Але немає спільної угоди в розумінні яке послання несуть такі дії».

Аналітики також кажуть, що ризики зростають із появою роботів з поглибленою автономністю. Наприклад, як розцінювати ситуацію, в якій робот чи дрон розстрілює ворожі війська. Постраждала сторона може подумати, що це не автоматизована атака, а наказ командування.

Експерти вважають, що сьогодні країнам необхідно домовитися щодо норм озброєного конфлікту, в якому беруть участь автономні системи. Чим довше вони відкладають прийняття такого документу, тим більший ризик випадкової ескалації конфлікту.

1 коментар

  1. 7 років тому зняли серіал “Person of interest” якраз про боротьбу двох штучних інтелектів, вони були настільки автономними що використовували людей як інструмент/ресурс.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я